НОВИНИ

19.08.2004 | На адаптацію українського законодавства до норм ЄС вистачить 5 років: український експерт
Джерело - УНІАН

Голова Центру політико-правових реформ Ігор КОЛІУШКО переконаний, що на адаптацію основних вітчизняних законів до європейських стандартів вистачить 5 років.

Як зазначив він в інтерв’ю УНІАН, «коли мова заходить про оцінку часу, 20, 50 чи 100 років» необхідно на адаптацію українського законодавства «треба домовитись про те, що ми розуміємо під адаптацією до європейських вимог. Якщо мова йде про проведення у відповідність основних законів, створення інститутів влади, які  потрібні, то я глибоко переконаний, що це можна зробити в межах 5 років наполегливої праці, якщо цього хотіти».

Окреслюючи, наскільки швидко ці інститути почнуть працювати так, як вони працюють у країнах ЄС, експерт зазначив, що на це «неминуче потрібен певний час на трансформацію суспільної свідомості. Це стосується, наприклад, зниження рівня корупції. Така трансформація за оптимістичним прогнозом може статися років за 20».

Тоді Україна “не за зовнішніми показниками, а за показниками суспільного функціонування прирівнялася би до країн Євросоюзу”.

За його словами, допомога від ЄС для адаптації законодавства “має бути в отриманні інформації про європейські стандарти та втілення їх у практику”. На думку І.КОЛІУШКА, “такий інтелектуальний супровід реформ із боку західних фахівців потрібний постійно”.

Водночас він висловив застереження щодо того, що не можна допускати механічного перекладу західного законодавства українською мовою й спроб його запровадження в Україні.

“Будь –яка реформа повинна робитися нашими фахівцями але у тісному контакті із західними”, переконаний він.

І КОЛІУШКО акцентував увагу на особливій важливості запозичення практичного досвіду: “Важливо, щоб вітчизняні урядовці мали змогу побачити як працюють ті чи інші принципи в урядах країн Європи. Ці поїздки можливі лише за рахунок допомоги ЄС”.

Також на його переконання, за кошти допомоги ЄС можна було би здійснювати  це постійне навчання українських фахівців, видання літератури, створювати навчальні програми для широкої громадськості.

Відповідаючи на питання, чому Україна лише зараз звернулася по допомогу Євросоюзу на адаптацію вітчизняного законодавства до стандартів ЄС, І.КОЛІУШКО піддав критиці дії української влади за відсутність стратегії євроінтеграції: «Наша влада завжди говорила те, що від неї хотіли чути американці, європейці чи росіяни. Вона всім усе обіцяла. Насправді цілеспрямованої політики не було ні в який бік – ні в біг євроінтеграції, ні в бік Росії».

Щодо пріоритетів в адаптації вітчизняного законодавства до європейського експерт висловив думку про необхідність здійснити в першу чергу адміністративну реформу і створити дієвий уряд, здатний проводити подальші реформи.

“Доки вона (адмінреформа) не буде проведена і не буде створена здатна до ефективності система виконавчої влади і місцевого самоврядування, до тих пір ніякі інші реформи не дадуть результату”, впевнений І.КОЛІУШКО.

Як відомо, Міністр юстиції України Олександр ЛАВРИНОВИЧ звернувся до послів країн-членів Європейського Союзу в Україні з проханням посприяти у визначенні позицій їх країн щодо надання Україні допомоги в адаптації законодавства до стандартів ЄС.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект