НОВИНИ

10.07.2019 | Адмірал США заявив про російських військових у Венесуелі
За матеріалами - DW

Виступаючи у вівторок, 9 липня, на слуханнях в одному з підкомітетів комітету у справах збройних сил Сенату Конгресу США, він оцінив в сотні число російських військовослужбовців, які перебувають у Венесуелі і "підтримують режим Мадуро". Зокрема, російські військові, за його словами, підтримують роботу російської військової техніки.

Таким чином, Росія, за словами Фоллера, не вивела свої частини з Венесуели, про що повідомлялося раніше, в тому числі і російськими офіційними особами. Зокрема, наприкінці червня посольство РФ у Венесуелі на своїй сторінці в соцмережі Facebook повідомило, що російські військові техніки, які працювали у Венесуелі, вилетіли з Каракаса до Москви на літаку Іл-62. Як зазначалося в повідомленні, російські фахівці "перебували у Венесуелі останні три місяці, надаючи технічну допомогу, надану Росією за контрактами у військово-технічній сфері".

"Йдеться не йде про російську військову присутність, а лише про виконання робочих контрактів, що не містить елементів дестабілізації обстановки", - зазначалося в повідомленні.

В останні роки Росія і Венесуела уклали контрактів у військово-технічній сфері приблизно на 11 мільярдів доларів. Серед іншого, венесуельська сторона закупила мобільні системи ППО середньої і великої дальності, 100 тисяч автоматів Калашникова АК-103, винищувачі, вертольоти й танки.

У травні держсекретар США Майкл Помпео фактично звинуватив Росію у вторгненні до Венесуели. Він стверджував, що рахунок росіян у венесуельських структурах безпеки "йде на сотні, якщо не більше".


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект