НОВИНИ

05.09.2019 | Країни НАТО мають захистити себе та допомогти Україні та Грузії – президент Литви
Джерело - УКРІНФОРМ

Таке переконання в середу у Брюсселі під час пресбрифінгу за підсумками зустрічі з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом висловив Президент Литви Ґітанас Науседа.

"Під час зустрічі ми обговорили загрози та виклики в нашому регіоні та за його межами. Ми маємо прискорити роботу та повністю виконати рішення щодо адаптації та розвитку НАТО. Ми маємо бути готовими захистити та оборонити наші країни та народи. Ми також маємо надати підтримку та допомогти нашим надійним партнерам та друзям, таким як Грузія і Україна, на шляху євроатлантичних реформ та інтеграції", - сказав Президент Литви.

Він зауважив, що міжнародний порядок, який оснований на правилах, нині піддається важким випробуванням. Російське ставлення до міжнародної безпеки та модель поведінки, на жаль, не змінилися.

"Росія продовжує порушувати ключові договори, та здійснює агресивні дії проти наших демократій. НАТО завжди було основою оборони та безпеки Литви, і це залишатиметься пріоритетом мого порядку денного", - підкреслив Ґітанас Науседа.

Він наголосив, що Литва докладає всіх зусиль задля виконання політичного зобов’язання щодо оборонних витрат. Вже зараз країна витрачає на оборону 2 відсотки від ВНП. Більш того, за словами президента Литви, політичні сили країни досягли політичної згоди щодо поступового підвищення оборонних витрат до 2,5 відсотка ВНП до 2030 року.

Науседа подякував всім союзникам, які роблять внесок у безпеку Литви та усього балтійського регіону. "Ми маємо два головних напрямки – стримування й оборона. Ми вже досягли доволі високого рівня стримування, але все ще маємо багато зробити у сфері оборони. Ми дуже щасливі приймати у себе у Литві посилену передову присутність НАТО, але цього вже недостатньо, якщо зважати на концентрацію військових сил у Калінінграді. Ця тенденція дійсно є великою загрозою для безпеки Литви", - сказав Науседа.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект