НОВИНИ

30.10.2019 | Свідок розмови Трампа із Зеленським розповів про вирізки у стенограмі
Джерело - The New York Times

Ключові слова і вислови в опублікованій Білим домом стенограмі липневої телефонної розмови президента США Дональда Трампа з його українським колегою Володимиром Зеленським були пропущені. Такі свідчення дав у вівторок, 29 жовтня, трьом комітетам нижньої палати Конгресу США співробітник Ради національної безпеки (РНБ) адміністрації президента США і головний експерт Білого дому з питань України Олександр Віндман.

За оцінкою газети, Віндман у закритому режимі відповідав на запитання членів комітету із закордонних справ, спецкомітету з розвідки і комітету з нагляду та урядової реформи Палати представників протягом 11 годин. Співробітник РНБ і кадровий військовий розповів, що приховують значки в стенограмі, покликані позначати недомовлені лідерами двох країн фрази.

Наприклад, наскільки пам'ятає Віндман, зі стенограми зникла згадка Зеленським назви газової компанії Burisma, в правління якої в 2014 році увійшов син колишнього віце-президента США Хантер Байден. У документі опущені неодноразові згадки Трампом записи виступу, в якому Джозеф Байден рекомендував звільнити Віктора Шокіна з посади генерального прокурора України.

Співробітник РНБ показав, що йому було доручено внести уточнення в друковану копію аудіозапису розмови лідерів двох країн. Віндман передав виконану роботу своєму безпосередньому начальнику. У стенограмі, опублікованій пізніше Білим домом, частина поправок були збережені, а частина не були враховані.

Видання нагадує про те, що американська сторона відтворювала розмову Трампа і Зеленського за записами стенографістів, що були зроблені на слух, і за допомогою програмного забезпечення, призначеного для розпіз


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект