НОВИНИ

26.08.2004 | Румунія подає на Україну в Міжнародний суд у Гаазі (оновлено)
Джерело - Кореспондент

За підсумками зустрічі її учасники дійшли висновку, що сформована ситуація змушує їх звернутися до Міжнародного суду у Гаазі.


Румунія різко протестувала проти будівництва каналу, вважаючи, що це викличе підняття рівня води в річці і завдасть великої шкоди екології всього басейну Дунаю.


Кучма: Протести Румунії мають економічний підтекст


За оцінками українського Мінтрансу, очікується, що канал в усті Швидке забезпечить переключення до 60% дунайського вантажопотоку в українську дельту Дунаю. На сьогоднішній день цей показник оцінюється лише в 1-2%. На даний момент монополістом у сфері надання транспортних шляхів для суден через дельту Дунаю виступає Румунія.


Сьогодні у Вілкові Одеської області відбулося урочисте відкриття першої черги каналу "Дунай-Чорне море", у якому взяв участь Президент України Леонід Кучма.


На церемонії відкриття він заявив, що вважає претензії, які були висунуті до України за порушення екології при відновленні каналу "Дунай-Чорне море", необґрунтованими і такими, що мають економічний і політичний підтекст. 


"Такі заяви, я вважаю, вони не мають за собою ніякого навантаження екологічного. Це суто політична й економічна заява. По-іншому я розцінювати не можу", - сказав Леонід Кучма. 


Він підкреслив, що канал не прокладався заново, а був відновлений. За словами Кучми, Україна при будівництві каналу провела достатньо екологічних експертиз.


Європа і США незадоволені ситуацією


Будівництво каналу викликало невдоволення і з боку ЄС і США. Євросоюз у середу, 25 серпня, висловив глибокий жаль з приводу відкриття судноплавства на каналі "Дунай-Чорне море". Двома днями раніше занепокоєння у зв’язку з цим проектом висловили США.


По обидва боки Атлантики нагадують: споруджуваний канал пролягає по території природного заповідника міжнародного значення в дельті Дунаю; він перебуває під захистом ЮНЕСКО.


Офіційна позиція України – підстав для стурбованості з приводу будівництва каналу не повинно бути. МЗС України заявив, що надає і надалі  готовий надавати повну інформацію з цього питання всім зацікавленим сторонам.


МЗС відзначає, що у випадку будівництва каналу мова йде про захист українських економічних інтересів.


Єврокомісія з самого початку визнавала, що в України немає свого судноплавного шляху в дельті Дунаю. Брюссель, однак, вимагав не розпочинати будівельних робіт до проведення незалежної екологічної експертизи. Київ заявив, що будівництво каналу не зашкодить навколишньому середовищу.


Проти реалізації проекту виступає також Національна академія Наук України й українські екологи.


 






| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект