НОВИНИ

26.08.2004 | Президент Кучма: «Дунай - Чорне море» прискорить інтеграцію України в Європейську транспортну систему
Джерело - ForUm

Президент зазначив: "Дунай відкриває шлюзи для стрімкого нарощування транспортних потоків. Через вітчизняні порти підуть всі українські і близько двох третин транзитних іноземних вантажів”.


Також Кучма наголосив, що обсяги перевезень через українську частину транспортного коридору «Європа - Кавказ – Азія» збільшиться в 20 разів, а в цілому по Дунаю – в три рази. “У перспективі гирло найбільшої ріки Європи може перетворитися у великий європейський транспортний вузол”, - сказав Кучма.


Він також особливо зазначив те, що Україна будує не новий канал, а поновлює традиційний транспортний коридор. “Хочу нагадати, що, починаючи з 1957 року, в гирлі рукава Прірва був створений судноплавний хід, через який на початку 90-х років проходило майже 4 тис. суден в рік”, - сказав Кучма.


За його словами, Україна втратила присутність на ринку вантажних перевезень по Дунаю внаслідок війни в колишній Югославії, а замулення Прірвінського каналу призвело ще і до зупинки судноремонтних заводів в Ізмаїлі, Килії і Вілково. При цьому Президент зазначив, що головні вантажопотоки перекинулися на румунський Сулинський канал, а відновити власний транспортний шлях Україну змушує саме життя. «Тому що, хіба можна в наш прагматичний, раціональний вік так не по-господарському ставиться до тих природних переваг, які нам дала природа і геополітичне розташування?”, - риторично спитав Президент.


Леонід Кучма також наголосив, що при використанні суднового ходу і його розширенні, Україна буде дотримуватися всіх міжнародних стандартів для збереження екологічної рівноваги в регіоні Придунав’ї.





| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1133. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект