НОВИНИ

10.12.2019 | Після Brexit 80% оборонних витрат НАТО надходитимуть не від країн ЄС - Столтенберг
Джерело - УКРІНФОРМ

Про це у понеділок у Брюсселі під час заяви для преси за підсумками зустрічі з Високим представником ЄС Жозепом Боррелем заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, який проінформував європейську сторону про підсумки ювілейного Лондонського саміту НАТО.

"Нам вдалося підняти стосунки між ЄС і НАТО на новий і безпрецедентний рівень, і наша спільна відповідальність продовжувати зміцнювати таку співпрацю… Лідери НАТО в Лондоні вирішили надалі зміцнювати політичний вимір НАТО, що повною мірою стосується ЄС. Ми маємо забезпечити, щоб НАТО і ЄС доповнювали одне одного, але не змагалися одне з одним. Виклики у сфері безпеки, які існують сьогодні є надто складними для того, щоб їх могла самотужки вирішити якась окрема країна. Ані НАТО, ані ЄС не мають всіх необхідних інструментів, щоб надати людям безпеку, і лише працюючи разом, вони можуть досягти цієї мети", - наголосив Єнс Столтенберг.

Він зауважив, що співпраця між ЄС і НАТО була однією з ключових тем під час Лондонського саміту Альянсу, що відбувся на минулому тижні. Лідери країн НАТО привітали спільні дії, які Альянс виконав разом з Євросоюзом, зокрема, у пошуку спільної відповіді на міграційну кризу, у питаннях військової мобільності, спільної боротьби проти гібридних та кібернетичних загроз.

"Ми також працюємо разом, щоб підтримати партнерів на Сході та на Півдні, включаючи Боснію і Герцеговину, Молдову і Туніс, а також у боротьбі проти тероризму. Я рішуче підтримую зусилля ЄС у сфері оборони, тому що, у вірному дусі, це дозволить мати додаткові спроможності та розподілити навантаження, що посилить як Європейський Союз, так і НАТО", - зауважив керівник НАТО.

Він наголосив на важливості залучення до європейських ініціатив та програм союзників по НАТО, які не є членами ЄС. Це стосується таких програм як PESCO (Постійна структурована співпраця ЄС в оборонних дослідженнях – ред.) та Європейський оборонний фонд. Сили і спроможності, які з’являються завдяки таким ініціативам, також мають бути доступними для НАТО.

"Союзники які не є членами ЄС, такі, як США, Канада, Норвегія і Туреччина, роблять величезний внесок у європейську безпеку. Після Brexit 80 відсотків оборонних витрат НАТО, ймовірно, будуть надходити від країн, які не є членами ЄС. Тож ЄС не може розглядатися як заміна для НАТО, коли йдеться про безпеку для Європи", - підкреслив Столтенберг.

У свою чергу, Жозеп Боррель зауважив, що НАТО на сьогодні є найпотужнішим оборонним Альянсом у світі, який є і залишатиметься спільним ґрунтом для європейської безпеки, основою колективної оборони для багатьох країн-членів Європейського Союзу.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект