НОВИНИ

10.01.2020 | Прем’єр Албанії назвав владу в Ірані "диктаторським режимом"
Джерело - УКРІНФОРМ

Про це він заявив під час спеціального засідання Постійної Ради ОБСЄ у четвер у Відні, представляючи пріоритети Албанського головування в Організації у 2020 році.

"Багато з наших викликів та можливостей знаходяться за межами регіону ОБСЄ. Ми маємо посилити нашу платформу для діалогу з азійськими та середземноморськими партнерами зі співробітництва. Нинішня ситуація на наших південних кордонах – приклад того, як тісно пов’язані фактори нашої спільної безпеки. До речі, я говорю від імені країни, яка ще вчора була охарактеризована як маленький диявол на півдні Середземномор’я – це зробив диктаторський режим в Тегерані", - заявив Рама, який в рамках Албанського головування у 2020 році став Діючим головою ОБСЄ.

Пізніше у четвер під час пресконференції в штаб-квартирі ОБСЄ він також відповів на питання журналістів про те, чи відчуває Албанія себе під загрозою з боку Ірану через заяву верховного лідера ІРІ Хаменеї та чи готова вона, наприклад, до кібер-атак з боку іранському боку.

За словами албанського прем’єра, "наразі немає безпосередньої загрози". Він вказав на те, що Албанія усвідомлено взяла на себе ризики, коли прихистила в себе людей, яким "загрожувала смерть з боку диктаторського режиму в Тегерані".

"Я б хотів нагадати і може навіть наголосити, що ми є країною НАТО. І будь-яка атака на нашу країну буде атакою проти НАТО. Я б хотів бути чітким щодо цього", - заявив він.

Напередодні верховний лідер ІРІ аятола Алі Хаменеї заявив, що "в одній маленькій та зловісній країні в Європі" американці та "іранські зрадники" співпрацюють з метою змови проти Ісламської Республіки Іран та провокування протестів. При цьому, він конкретно не називав Албанію.

Між тим, глава албанського уряду у четвер фактично визнав, що мова йшла про Албанію.

Як відомо, в Албанії з 2014 року проживають близько 2-3 тисяч членів "Організації муджахедів іранського народу" ("Моджахедін е-Халк", MEK), яка вже багато років виступає за повалення режиму в Ірані та оголошена в країні терористичною організацією. В країну вони були вимушені перебратися після переслідувань в Іраку, де компактно проживали протягом багатьох років.

У жовтні минулого року поліція Албанії повідомляла, що у 2018 році було зірвано замах на членів MEK, який готувала "терористична група" з іранського спецпідрозділу "Кодс" Корпусу стражів ісламської революції.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект