НОВИНИ

03.02.2020 | Австрія проти відновлення місії ЄС у Середземному морі - Курц
Джерело - Die Welt

Про це глава австрійського уряду заявив в інтерв’ю німецькій газеті Die Welt.



"По суті "Софія" завжди була насамперед рятувальною місією, яка стала квитком до Європи для тисяч нелегальних мігрантів", - зазначив Курц.



Він додав, що ця військово-морська місія ЄС призвела до того, що дедалі більше людей гинуло в Середземному морі, "оскільки перспективи порятунку притягують усе більше мігрантів".



До того ж, за словами Курца, місія виявилася "практично неефективною" у питанні контролю за ембарго ООН на постачання озброєння в Лівію у 2016-2019 роках.



Канцлер назвав "трюком" спроби відновити місію "Софія" під "прикриттям контролю ембарго ООН на постачання озброєння". "Я чітко заявляю: так не буде. Австрія це категорично відкидає, кілька інших країн цього також не хочуть", - заявив Курц.



На його переконання, ЄС разом із країнами-партнерами повинен контролювати контрабанду зброї до Лівії на землі та в повітрі.



Як повідомлялося, Верховний представник Євросоюзу із зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель заявив, що ЄС має намір домогтися суворішого дотримання ембарго ООН на постачання зброї до Лівії з допомогою морської місії "Софія".

Євросоюз розпочав операцію "Софія" 22 червня 2015 року як частину масштабної відповіді на посилення міграційних процесів.



У березні 2019 року Рада ЄС продовжила мандат операції "Софія", однак застосування військово-морських компонентів тимчасово зупинили. Головне завдання місії було сфокусовано на навчанні та тренування прибережної охорони Лівії.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект