НОВИНИ

10.04.2006 | В Латвії урядова криза. Уряд працюватиме в меншості
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Поки у Києві намагаються створити урядову коаліцію, в Латвії розпалася чергова, майже десята за 15 років незалежності. У п’ятницю з коаліції вийшла партія «Новий час», а з уряду п’ять її міністрів: міністр оборони, економіки, науки та освіти, юстиції, а також міністр у справах електронного управління. Відтепер Кабінет міністрів Латвії працюватиме в меншості і керівник уряду Айгарс Калвтіс очікує на підтримку опозиції в парламенті.



Причиною урядової кризи стали взаємні образи між двома партнерами у коаліційному уряді, партією „Новий час” та „Латвійською першою партією”. Тертя у цій коаліції існують уже давно, однак загострення сталося після того, як „Новий час” опублікував записи телефонних розмов колег-політиків, пов’язаних з підкупом голосів під час муніципальних виборів в Юрмалі. Зчинився скандал, що отримав назву «Юрмалґейт». А лідер партії-партнера у коаліції, який був міністром зв’язку, мусив піти у відставку.



Не вдалося уникнути скандалу і самим лідерам «Нового часу». Економічна поліція Латвії звинуватила міністра економіки у порушеннях при виділенні коштів з структурних фондів ЄС. У спробах дискредитації лідери «Нового часу» звинуватили партнерів, яких підозрювали у помсті. Таким чином, подальше співжиття коаліції не виглядало можливим. «Новий час» став вимагати від прем’єра Айгарса Калвітіса вибрати, з якою з двох партій він має намір продовжити роботу.


Прем’єр-міністр ультимативних вимог не виконав, але і розвалу коаліції не злякався:


А.Калвтіс: „Працездатна меншість може бути набагато кращою та ефективнішою, ніж уряд більшості, в якому окремі політики та політичні сили шукають лише сварки та гальмують роботу.”


В свою чергу представник партії „Новий час”, колишній міністр юстиції Солвіта Аболтиня зазначає, що вийшовши з коаліції партія думала, в першу чергу, про державні інтереси. Залишаючись в опозиції, „Новий час” готуватиметься до парламентських виборів, які відбудуться в Латвії в жовтні.


С.Аболтиня: „ Ми залишаємось в Саеймі, працюватимемо в опозиції і будемо готуватись до виборів. Ми будемо не деструктивною, а конструктивною опозицією.”


Місцеві політологи, хоча і звикли до постійних змін в уряді в результаті непорозумінь у коаліції, одностайні в думці, що урядова криза шкодить іміджу держави. На їхню думку, стабільність уряду важлива з огляду на підготовку до самміту НАТО, який проходитиме в Ризі у листопаді, а також для того, щоб ефективніше використати гроші, які надходять з бюджету Європейського Союзу на структурну допомогу країні.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект