НОВИНИ

14.04.2006 | У Польщі нова коаліція. Неочікувана виборцями
Джерело - ProEUROPA

У Польщі після півроку правління уряду меншості постає правляча коаліція, появу якої навряд чи могли передбачити виборці ще восени.
 
Як пишуть польські ЗМІ, завершується процес створення коаліції між правлячою в Польщі правоконсервативною партією «Право і справедливість», яку очолює брат чинного президента Польщі Ярослав Качинський, та правопопулістською партією Анжея Леппера «Самооборона». Остання виступає за ревізію умов вступу Польщі до Євросоюзу, хоча й розуміє, що це нереально здійснити.
 
Я.Качинський сказав у четвер на прес-конференції, що робота над формуванням коаліції йде швидко, є вже вироблена декларація. При чому у прес-конференції брали участь як чинний прем’єр Казімєж Марцинкевич, так і А.Леппер.
 
Я.Качинський прогнозує швидке підписання коаліційної угоди – одразу після свят (католицька Пасха припадає на 16 квітня). «Поляки можуть бути певні, що мають врешті те, на що очікували 6 місяців, тобто на уряд більшості, який змінить Польщу», сказав Я.Качинський. 
 
До спільної декларації коаліції додаються умови, цілі й завдання діяльності уряду на 2006-2009 роки, а також порозуміння щодо співпраці і підтримки урядових законопроектів. Ці додатки не були оприлюднені.
 
Леппер не виключає, що до коаліції приєднаються і ще кілька менших партій - селянська партія, і «Ліга польських родин» (без них неможливо було би створити більшість у парламенті, бо 2 коаліціянтам не вистачає голосів). Лідер «Самооборони» сказав, що в коаліції немає заперечень щодо того, що він обійме посаду віце-прем’єра у новому уряді. 
 Як відомо, одразу після виборів у Польщі минулого року очікувалося створення іншої правлячої коаліції – між «Право і справедливість» та праволіберальної партією «Громадянська платформа», які ще напередодні виборів декларували намір створити коаліцію. Однак, цим двом силам не вдалося порозумітися і в Польщі було створено уряд меншості К.Марцинкевича. Експерти і самі урядовці скаржилися на те, що переважна більшість урядових законодавчих ініціатив не проходила через парламент.


На початку року у Польщі існувала загроза не прийняття бюджету у відведені терміни, що давало підстави президенту розпустити парламент. Розпуск парламенту був невигідний «Самообороні» та «Лізі польських родин»,  і вони підписали з правлячою партією так званий «стабілізаційний пакт», де обіцяли підтримувати всі урядові ініціативи. За свідченнями експертів, це не дало ефекту, натомість момент, коли президент країни міг би розпустити парламент, було втрачено. Нещодавно правляча «Право і справедливість» винесла на розгляд Сейму проект розпуску парламенту і дострокових виборів у травні ц.р.  Однак, як і очікувалося, проект цей не пройшов. Лідер партії «Громадянської платформи» Дональд Туск (ця партія на минулих виборах посіла друге місце, трохи поступившись партії Качинського) проти виборів у травні, але він готовий був розглядати варіант дострокових виборів восени ц.р.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7272. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект