НОВИНИ

17.05.2020 | У Європарламенті стався масштабний витік даних співробітників
За матеріалами - Politico

Про це Politico повідомив Марсель Колайя, віцепрезидент ЄП з політики в області IT.

За його словами, витік даних торкнулася 1,2 тисячі облікових записів обраних посадових осіб і працівників, а також 15 тисяч облікових записів інших фахівців у справах Євросоюзу.

"У відкритий доступ потрапила, в тому числі, конфіденційна інформація і зашифровані паролі", - додав він.

Колайя не став називати політичні об'єднання, які торкнулася витік, але Politico має інформацію про те, що мова йде про Європейську народну партію (EPP) - найбільшу політичну фракцію Європарламенту.

Представник EPP Педро Лопес де Пабло підтвердив витік даних, в тому числі адрес електронної пошти та паролів, але назвав їх застарілими. За його словами, ці дані використовувалися передплатниками сайту у 2018 році на старому сайті EPP, а у 2019 році партія запустила новий сайт, сервери та актуальна база даних на якому не постраждали.

"Навіть якщо люди, які підписалися на наш сайт у 2018 році, використовували той же пароль до своєї електронної пошти, зараз їм нічого не загрожує, тому що в парламенті система вимагає повністю змінювати свій пароль кожні три місяці", - заявив він.

Politico зазначає, що першими виявили витік в індійській компанії Shadowmap, що надає послуги у сфері кібербезпеки. Її засновник Яш Кадакія сказав виданню, що він виявив у файли з конфіденційною інформацією через інтернет-портал, який є частиною домену сайту Європарламенту і використовується його посадовими особами.

За словами спеціаліста, файли містили інформацію про тисячі людей і їх зв'язки з політичними партіями та установами, в тому числі з Європолом, агентством ЄС з безпеки зовнішніх кордонів Frontex та інших.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 314. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект