НОВИНИ

18.04.2006 | США. Війна з іммігрантами
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Американськими містами прокотилися масштабні демонстрації на підтримку нелегальних мігрантів. Чимало з мітингувальників, серед яких були і українці, не з чужого досвіду знають про проблеми нелегалів. Учасники акції закликали Конгрес США врегулювати конфлікт довкола реформи імміграційного законодавства і зробити його ліберальнішим.


Демонстрації мали підказати Конґресу, що обговорював два абсолютно протилежних законопроекти про міграцію, яким повинен бути його вибір. Перший проект пропонує прирівняти нелегала до злочинця і відгородитися від Мексики муром. Другий -  встановити термін для отримання тимчасового статусу і дати майже 12-м мільйонам де-юре неіснуючих мешканців надію на легалізацію.


За посилення імміграційних критеріїв виступають республіканці, які раз по раз добивалися успіху на виборах йдучи під гаслами боротьби з нелегальною імміграцією.


Ця проблема в США вирізняється особливою гостротою. За різними оцінками, зараз в країні перебувають до дванадцяти мільйонів незаконних мігрантів. З одного боку, масовий приплив робочих рук з-за кордону забезпечує економіку необхідною дешевою робочою силою.  З іншого, керівна еліта вже не може ігнорувати існування і розширення справжніх робочих гетто, де мешкають нелегали зі своїми родинами.


Минулого грудня Палата представників Конґресу схвалила заходи з обмеження незаконної міграції. Відповідно до них, незаконне перебування в країні каратиметься не в адміністративному, а в кримінальному порядку, а це загрожує нелегалам ув’язненням терміном до року. Жорсткі заходи, аж до кримінальної відповідальності, застосовуватимуться і до працедавців, на чиїх підприємствах задіяні незаконні мігранти. Крім того, законопроект наказує церковам перевіряти правовий статус своїх парафіян.


 


“Нововведення стосуватимуться не тільки підвищення прикордонної безпеки, але й розроблення тимчасового робочого плану, який має на меті продемонструвати : ми визнаємо, що серед нас живуть чимало трударів, які беруться за таку працю, яку не стануть виконувати американці. Ці люди не матимуть більше переховуватися у закутках нашого суспільства" 
 Закон, на проходження якого сподівалася адміністрація Буша, є набагато м'якшим. За ним нелегальних мігрантів ділять на три категорії. Одну з них, найбільшу, складають люди, які живуть в Америці понад 5 років. Вони можуть просити про статус постійних резидентів, не виїжджаючи з країни. До другої групи належать ті, хто живе в Америці від двох до п’яти років. Їм протягом найближчих трьох років необхідно з’явитися на контрольно-пропускні пункти на кордоні й просити легалізації, примусово висилати їх не будуть. Третя категорія – це ті, хто живе в США менше двох років. Їм слід залишити країну, звернутися до американських посольств за кордоном і чекати на отримання візи у загальній черзі.


Якщо затвердять саме “драконівський” варіант закону, як його називають демонстранти, непереливки буде й українським нелегалам. Так вважає Президент Світового Конґресу Українців (СКУ) Аскольд Лозинський. 


 "Якщо би Сенат дійшов висновку, що потрібно в якісь формі легалізувати 11 мільйонів людей, які сьогодні перебувають в Америці нелегално, це би, ясна річ, включило би й українських нелегалів. Основний намір закону був скерований не проти українців чи східноєвропейців, а проти Мексики. Та це не змінює суті речі. Якщо закон матиме ті "зуби", хоча я дуже сумніваюся, то тоді воно потягне до відповідальності не лише українських нелегалів, але й тих, хто їм допомагає.  Люди, навіть ті, хто тут легально, вони слідкують дуже уважно. За нашими підрахунками, після проголошення Незалежності України прибуло більше українців до США, ніж після 2-ї Світової війни. З хвилиною легалізації, вони би пожвавили нашу діяльність і структури"  


Зважаючи на цілковиту розбіжність поглядів стосовно імміграційної політики у демократів та республіканців, деякі аналітики не виключають наступного варіанту: зрештою законодавцям доведеться розробляти цілковито нову правову ініціативу. Проте, це не знімає актуальності проблеми нелегальних емігрантів, яка з плином часу стає в Америці гострішою. 


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект