НОВИНИ

20.04.2006 | Україна може постраждати від введення Євросоюзом санкцій проти Ірану
Джерело - ProEUROPA

Україна може постраждати від введення Європейським Союзом санкцій проти Ірану.
 
Відповідні висновки передав директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння (ЦДАКР) Валентин Бадрак.
 
Зокрема, на думку експертів Центру, введення Європейським Союзом санкцій проти Ірану, особливо у сфері експорту товарів подвійного призначення, може негативно позначитись на співпраці України і Ірану в авіаційній сфері: може бути поставлено під загрозу створення для Ірану модифікацій Ан-140 - транспортної Ан-140Т і морської патрульної Ан-140МП. Також можливе блокування проектів з модернізації бортового радіоелектронного устаткування, модернізації систем і агрегатів літака Ан-140 з метою їх удосконалення і зниження ваги.
 
У повідомленні нагадується, що ЄС розглядає питання про можливе введення санкцій щодо Ірану. Про це йдеться в доповіді брюссельської групи International Crisis Group Кріса Паттена, колишнього комісара ЄС із зовнішніх зв´язків. Зокрема, в доповіді повідомляється, що проектом документу про введення санкцій проти Ірану передбачається триетапне посилення механізмів експортного контролю, режиму нерозповсюдження, а також міграційної політики. На першому етапі ЄС планує посилити контроль над експортом матеріалів і технологій подвійного призначення. В тому разі, якщо Тегеран не відреагує і на другу (що очікується) резолюцію Ради безпеки ООН, документ пропонує обмежити контакти з представниками Ірану, які беруть участь в розробці ядерної програми. Брюссель пропонує заборонити їм поїздки до Європи і заморозити рахунки за кордоном. Передбачається заборонити їм брати участь у наукових конференціях і семінарах, що проходять в Європі. Перебування іранських студентів і науковців в університетах Європи проходитиме під пильним наглядом або буде взагалі припинено.
 
Торгові і економічні санкції торкнуться і європейських підприємств військово-промислового комплексу. Посольства європейських держав припинять контакти з військовими представниками Ірану, а Єврокомісія посилить вже існуюче сьогодні ембарго на торгівлю озброєннями з Іраном. Європейські компанії, які вивозять до Ірану інші товари, матимуть проблеми з отриманням експортних дотацій.
 
На останньому етапі, який в даний момент найбільше викликає побоювання у європейських дипломатів, Брюссель перерве практично всі політичні контакти з Іраном. Членам іранського уряду буде заборонено в´їжджати в ЄС, аналогічні заходи торкнуться і членів їхніх сімей.
 
***Контракт про спільне виробництво, проектування, передачу технологій і виготовлення літака Ан-140 між АНТК ім. Антонова (м. Київ), Харківським державним авіаційним виробничим підприємством (ХДАВП, м. Харків) і HESA (м. Ісфахан) було підписано 3 грудня 1995 р. Згідно з ірансько-українськими контрактними зобов´язаннями на заводі буде зібрано 80 ІрАн-140. Проектна потужність заводу розрахована на складання 12 машин на рік.
 
Дотепер повідомлялося про складання в Ірані трьох екземплярів літаків Ан-140. При цьому на початку 2005 р. керівництво HESA заявляло, що впродовж 2005 р. буде зібрано ще 4 літаки. Але ці плани не були реалізовані. Зокрема, затримки пояснювалися як невчасною оплатою за поставки Україною комплектуючих для літаків, так і формуванням оптимальної ціни на ці комплектуючі.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект