НОВИНИ

06.07.2020 | У США випробовують заміну російським ракетним двигунам РД-180
За матеріалами - Korrespondent

Заснована американським мільярдером Джеффом Безосом космічна компанія Blue Origin передала замовнику перший ракетний двигун BE-4. Про надходження цього двигуна до замовника - компанії United Launch Alliance (ULA), що є спільним підприємством корпорацій Boeing і Lockheed Martin, і здійснює запуски в інтересах НАСА, американських розвідслужб та Пентагону, стало відомо 1 липня.



Згодом виконавчий директор ULA Торі Бруно підтвердив у коментарі до опублікованого в соцмережі Twitter повідомлення, що йдеться саме про тестовий двигун.

Водночас речник компанії Blue Origin повідомив на запит спеціалізованого онлайн-порталу SpaceNews, що другий тестовий двигун BE-4 має надійти замовнику впродовж липня.


В ULA розраховують, що перший випробувальний запуск відбудеться в квітні 2021 року. Двома двигунами BE-4 оснащуватимуться ракети-носії Vulcan, що мають стати наступниками ракети-носія Atlas-5, котру ULA пропонує тепер на ринку космічних послуг. Перший ступінь нинішньої версії ракети Atlas оснащено двокамерним двигуном РД-180 російського виробництва.


Упродовж останніх років Конгрес США неодноразово закликав відмовитися від використання російських двигунів у американських космічних програмах. Саме з метою припинення залежності від РД-180 в 2014 році ULA і Blue Origin уклали угоду про розробку BE-4.

Однією з особливостей розробленої у США ракетної рушійної установки стане її екологічність, адже в ролі палива в BE-4 виступатиме скраплений природній газ (СПГ), а окиснювачем буде кисень. Планується, що в майбутньому цим двигуном також оснащатимуть і ракету New Glenn, над розробкою якої нині працюють інженери Blue Origin.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6965. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект