НОВИНИ

16.07.2020 | Депутати Сейму Польщі: Росія незабаром може атакувати Україну з окупованого Криму
Джерело - УКРІНФОРМ

Про це під час пресконференції у Сеймі заявила у четвер група депутатів фракції лівих сил у польському парламенті.

“Ми побоюємося того, що було у 2014 році: Російська Федерація хотітиме розширити свою територію, оскільки найближче місце, де є питна вода, знаходиться на відстані 80 км вглиб континенту”, - повідомив депутат Лівиці Павел Крутул, який входить до комісії Сейму РП з питань оборони.

Польський парламентарій із посиланням на українських та американських експертів підкреслив, що запасів води на Кримському півострові зараз є на місяць-півтора. Він також поінформував про значний контингент російських військ, розгорнутий у Криму. “Тому, я апелюю до президента про скликання Ради національної безпеки, аби обговорити цю ситуацію, і, можливо, здійснити якісь кроки, завдяки яким Україна могла б відчувати нашу підтримку”, - заявив Крутул.

Інший політик Лівиці Анджей Розенек наголосив, що ситуація у Криму вимагає дій перших осіб держави, зокрема консультацій за участю колишніх перших осіб Польщі, консультацій з опозицією. “Коли за нашим східним кордоном таке відбувається, то президент не може залишатися байдужим, він не може вдавати, що проблеми немає”,- підкреслив Розенек.

Депутат Лівиці Аніта Кухарська-Дзедзіц звернула увагу, що загострення російсько-українського конфлікту може призвести до зростання кількості біженців у Польщі. “Ми не готові, Європа до цього не готова. Тому тим більше закликаємо президента скликати Раду національної безпеки”,- наголосила депутат.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект