НОВИНИ

27.04.2006 | Париж бажає звуження сфери застосування національного вето в ЄС
Джерело - EUObserver

Уряд Франції виступив з новими пропозиціями щодо виходу з конституційного тупіку, які стосуються відміни застосування національного ветування на питання у сфері юстиції, взаємодії поліцій та захисту прав робітників.  


В четвер Париж надав для розгляду Австрійського головування в ЄС пропозиції для покращення функціонування Європейського Союзу на базі нині діючих договорів. В той самий час, ці нововведення Парижу віддзеркалюють ідеї конституції ЄС, що була відкинута французькими та голандськими виборцями минулого року.



Документ співпадає з вже висловленими французькими ідеями зберігти окремі частини конституції, не дивлячись на те, що Німеччина та Іспанія виступають за повне збереження документу.

В основі паризьких пропозицій знаходиться ідея використання так званих "запобіжних" пунктів нині діючого Договору, що дозволяють змістити вирішення частини питань з одноголосного ухвалення до ухвалення кваліфікованою більшістю, тим самим ефективно заперечуючи право національного вето.


Але для досягнення такої мети, спочатку потрібно-таки одноголосне ухвалення всіх країн-членів, що робить план складним для здійснення.


Пропозиції також містять шляхи для посилення можливостей діяти ЄС на світовій арені, концентруючи владу в руках нині діючого представника з питань зовнішньої політики Хав'єра Солани. З точки зору Парижу, Солана повинен посилити свою роль в процесах управління кризами та репрезентації ЄС за кордоном, а також головувати на регулярних зустрічах комісарів з питань зовнішніх відносин, розширення та розвитку.


Франція також бажає "більш ефективної координації економічної політики в євро зоні", включаючи сферу оподаткування.


План Парижу співпав із семінаром Європейської Комісії щодо майбутнього ЄС, який відбувається в Лаакені біля Брюсселю.


Комісари збираються в місці, яке буде закрито для медіа разом із найближчими помічниками, для того, щоб підготувати документ з питання конституції ЄС, який планують оприлюднити в травні.




| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6287. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект