НОВИНИ

19.08.2020 | Євросоюз не визнає результати білоруських виборів
За матеріалами - УКРІНФОРМ

«Ми не можемо визнати результати цих виборів», - заявила Меркель.

За її словами, у лідерів ЄС «не має сумнівів» щодо численних порушень під час підготовки та проведення виборів. ЄС це чітко засуджує та вимагає «режим або уряд» Білорусі припинити насильство та забезпечити право на мирні демонстрації. Також ЄС вимагає початку національного інклюзивного діалогу за участю всіх сторін у Білорусі та без втручання ззовні.

«Для нас цілком зрозуміло, що Білорусь має сама визначити свій шлях… Білоруси краще знають, що для них добре, не повинно бути впливу ззовні... ми маємо про це подбати», а ЄС має робити те, що завжди робить, – посилювати підтримку в рамках програм, зокрема Східного партнерства, та сподіватися, щоб ситуація була вирішена мирно та через діалог.

Канцлер назвала «гіпотетичним» питання щодо можливого втручання Росії, додавши, що Берлін перебуває в діалозі з Москвою, щоб не допустити такого. При цьому при телефонній розмові Меркель з президентом РФ Володимиром Путіним і голів МЗС Гайко Мааса і Сергія Лаврова російська сторона нагадала, що вона зв’язана з Білоруссю «тісними угодами».

«Ми дали дуже чітко зрозуміти, що військове втручання дуже ускладнило б ситуацію», - сказала Меркель, зауваживши, що дії білоруської опозиції спрямовані не проти Росії, а «проти практики президента Лукашенка».

Меркель також повідомила, що намагалася зателефонувати Лукашенку та шкодує, що ця ініціатива не знайшла відгуку: він відхилив пропозицію.

Лідери ЄС підтвердили рішення голів МЗС Євросоюзу про започаткування точкових санкцій не проти народу країни, а проти відповідальних за фальсіфікації та насильство.

За словами Меркель, всіх європейців вразила мужність людей у Білорусі, європейці стоять на боці мирних демонстрантів.

Канцлер заявила, що перебуває в тісному контакті з багатьма європейськими лідерами та особливо подякувала Литві, яка надала притулок опозиційному кандидату Світлані Тихановській і надає велику підтримку громадянському суспільству, а також Польщі.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8076. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект