НОВИНИ

05.05.2006 | Ющенко нагадав про європейські амбіції України
Джерело - ProEUROPA

Найбільш прийнятною формою нового документу про співробітництво України і ЄС є Європейська угода про асоціацію, яка покликана створити передумови для поступової інтеграції України до Євросоюзу.
 
Про це заявив у виступі на Вільнюській міжнародній конференції «Спільне бачення спільного сусідства» Президент України Віктор Ющенко.
 
За його словами, виконання Україною політичних критеріїв та значний прогрес у виконанні Плану дій Україна-ЄС в цілому відкрили шлях для укладення з Євросоюзом нової посиленої угоди, яка стане основою двосторонніх відносин на довготривалу перспективу.
 
Ющенко підкреслив, що минулий рік позначиться безпрецедентною активізацією відносин з ЄС, зокрема, Україна отримала статус з ринковою економікою, також були розпочаті переговори про спрощення візового режиму та реадмісію.
 
«На порядку денному нашого діалогу – створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС», - зазначив президент.
 
Він також підкреслив, що діапазон взаємодії України з ЄС постійно розширюється, через активне використання механізму приєднання України до заяв та позицій ЄС, вона демонструє солідарність у вирішенні проблем міжнародного характеру. «Саме українські ініціативи дозволили вивести з глухого кута переговори щодо придністровського врегулювання, залучити до цього процесу ЄС та США. Важливим внеском у врегулюванні цієї складної проблеми стало започаткування унікальної за своїм характером місії ЄС на українсько-молдовському кордоні», - сказав Ющенко, додавши, що завдяки спільним зусиллям з’явилася реальна надія на те, що невдовзі в регіоні буде усунуто джерело нестабільності.
 
Окрім того, підкреслив український лідер, Україна сподівається отримати від Європейського Союзу чіткий сигнал, що філософія відносин між ними базуватиметься на принципі «відкритості дверей».
 
«Сподіваємося, що вже на цьому етапі Україна отримає чіткий сигнал від ЄС, що філософія наших відносин базуватиметься на принципі «відкритості дверей». Україна не може продовжувати залишатися там, де вона перебуває зараз, – у зоні невизначеності між Сходом і Заходом», - сказав Ющенко.
 
Він також зазначив, що ЄС має бути відкритим для тих народів Європейського континенту, які остаточно визначилися із своїм європейським майбутнім та здійснюють послідовну роботу щодо впровадження спільних принципів демократії, верховенства права, поваги до прав людини та ринкової економіки.
 
«Вірю, що в пошуку гідних відповідей на нинішні труднощі всередині ЄС не будуть переважати євроскептичні настрої, які можуть тимчасово або остаточно призупинити процес розширення», - додав Ющенко. Адже, за його словами, в кінцевому рахунку об’єднання в єдиній сім’ї всіх європейських держав найбільше відповідає реаліям і тенденціям посилення європейського впливу у світовій політиці.
 
Також Президент України заявляє, що вступ України до НАТО – як основи загальноєвропейської системи безпеки - залишається стратегічним пріоритетом державної політики України.
 
 «Курс на євроатлантичну інтеграцію розглядається не лише з точки зору забезпечення безпеки держави, але й як крок, спрямований на приєднання України до спільноти найрозвинутіших держав, що сповідують спільні демократичні цінності», - наголосив Президент України.
 
За його словами, вже у найближчому майбутньому Україна розраховує на схвалення Плану дій щодо членства в НАТО, що дозволить Україні вийти на завершальну стадію інтеграційного процесу.
 
У Вільнюсі проходить конференція «Спільне бачення спільного сусідства», у якій беруть участь лідери України, Литви, Латвії, Естонії, Молдавії, Грузії, Румунії і Болгарії. Крім того, віце-президент США Річард Чейні, глава європейської дипломатії Хав’єр Солана, високопоставлені гості з Азербайджану, Швеції, Вірменії, Німеччини, Великої Британії і Іспанії.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 41. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект