НОВИНИ

03.02.2021 | Росія та Індія домовляються про потенційне спільне виробництво МіГ-35
За матеріалами - Iнтерфакс

Росія й Індія досягли попередньої угоди про спільне виробництво винищувачів МіГ-35 покоління 4++ в разі перемоги РФ в тендері на 110 таких літаків. Про це сказав заступник голови Федеральної служби з військово-технічного співробітництва (ФСВТС) Росії Володимир Дрожжов.


За його словами, досягнута попередня домовленість з індійською корпорацією HAL. Рособоронекспорт вже направив індійській стороні пропозицію про постачання винищувачів МіГ-35 в рамках отриманого запиту, а в ході авіасалону МАКС-2019 були проведені польоти індійських льотчиків на МіГ-35.

"Очікуємо оголошення індійською стороною тендеру на поставку літаків. Але більш швидка і надійна робота з цього питання і поставка літаків може бути організована на основі міжурядової угоди", - сказав заступник голови ФСВТС.

Крім російських винищувачів, в цьому тендері планують брати участь американські F/A-18 і F-16 Fighting Falcon, європейський Eurofighter Typhoon, французький Rafale, а також шведський Gripen E.

За умовами тендеру на закупівлю 110 багатоцільових винищувачів для ВПС Індії, 17 з них мають бути поставлені готовими, а решта 93 побудовані в Індії за ліцензією місцевим "стратегічним партнером". Також завдання вимагає широкої передачі технологій індійському виробнику і підготовки індійських кадрів. Джерела в міністерстві оборони Індії повідомляли, що вартість програми закупівлі оцінюється в $15-$18 млрд.

Нагадаємо, в Індії регулярно відбуваються інциденти з російськими військовими літаками. У листопаді 2020 року там зазнав аварії винищувач ВМС МіГ-29К. Він впав у води Аравійського моря. Обидва пілоти катапультувалися перед падінням. Один з них вижив.

А в травні минулого року в індійській провінції Пенджаб зазнав аварії винищувач МіГ-29. Пілоти встигли катапультуватися і вижили.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8101. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект