НОВИНИ

19.02.2021 | Глави МЗС Німеччини, Франції, Британії та США провели віртуальні перемовини
Джерело - УКРІНФОРМ

Про це йдеться у спільній заяві чотирьох міністрів, яка є у розпорядженні Укрінформу.

Головною темою переговорів став Іран. Глави МЗС наголосили на спільній зацікавленості у забезпеченні дотримання Тегераном Віденської ядерної угоди та підтримці режиму нерозповсюдження ядерної зброї. Європейські міністри привітали заявлений США намір повернутися до дипломатії у відносинах з Іраном, а також підтвердили свою зацікавленість у продовженні консультацій та координації дій з Китаєм та Росією щодо цього питання.

Четвірка країн закликає Іран не робити жодних кроків до зупинення дії Додаткового протоколу та будь-якого обмеження заходів перевірки МАГАТЕ. Обмеження доступу МАГАТЕ буде небезпечним рішенням, підкреслили дипломати. Вони висловили спільну стурбованість нещодавніми заявами Ірану про збільшення збагачення урану до 20%, а також виробництво уранового металу (що є ключовим кроком у розвитку ядерної зброї).

Міністри також висловили велику стурбованість серйозними порушеннями прав людини в Ісламській республіці.


Окрім того, E3 та США підтвердили рішучість працювати над зменшенням напруженості в регіоні Перської затоки. Зокрема, вони закликали всі сторони конфлікту в Ємені до конструктивної участі у політичному процесі.

Щодо Іраку, міністри знову засудили ракетну атаку в Ербілі 15 лютого. Дипломати наголосили, що напади на персонал або об'єкти США, НАТО та сил коаліції проти ІДІЛ є неприпустимими.

Глави МЗС знову повторили зобов'язання продовжувати боротьбу за усунення загрози ІДІЛ в Іраку та Сирії. Вони наголосили на важливості скоординованих заходів для протидії осередкам і мережам цієї терористичної організації у всьому світі.

Міністри чотирьох країн також засудили військовий переворот у М'янмі та закликали військове керівництво негайно припинити надзвичайний стан, відновити демократично обраний уряд, звільнити всіх незаконно заарештованих, поважати права людини і верховенство закону.

Очільники дипломатичних відомств погодилися з важливістю подальшого зміцнення НАТО та забезпечення можливості Альянсу реагувати на сучасні реалії.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1704. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект