НОВИНИ

11.03.2021 | Парламент Китаю схвалив посилення контролю за Гонконгом
За матеріалами - AP

Зазначається, що схвалена резолюція про розробку закону щодо проведення реформи виборчої системи Гонконгу дасть пропекінському Постійному комітету Всекитайських зборів народних представників повноваження самим призначати більше законодавців регіону. Таким чином, це зменшить кількість депутатів, яких обрала місцева громадськість.

Як наголошується, 2 895 делегатів зборів проголосували "за", один утримався, "проти" не проголосував ніхто.

«Цей захід сприяє придушенню протестного руху в Гонконгу, який закликає до більшої демократії. Репресії спричинили скарги на те, що Пекін порушує обіцяну автономію, коли Гонконг був переданий Китаю в 1997 році, і шкодить його статусу глобального фінансового центру», - пише агентство.


Як повідомлялося, 30 червня 2020 року Постійний комітет Всекитайських зборів народних представників ухвалив закон про національну безпеку в Гонконгу. Відповідно до цього нормативного акта, центральна влада КНР створює в цьому особливому адміністративному районі (колишня британська колонія) спеціальні органи держбезпеки, на які не поширюватиметься юрисдикція адміністрації Гонконгу.

Закон передбачає кримінальну відповідальність за намагання відокремити Гонконг від материкового Китаю та "змову з іноземними силами" з максимальним покаранням у вигляді довічного ув’язнення.

Завдяки цьому документу китайська влада зможе в обхід місцевого уряду карати за дії, які в Пекіні розцінюватимуть як такі, що загрожують національній безпеці та підривають державну владу у Гонконгу, який дотепер вважався автономною територією у складі КНР.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект