НОВИНИ

30.05.2006 | Євросоюз думатиме ще один рік над проектом Конституції
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Євросоюз відклав на один рік рішення про те, якою повинна бути майбутня європейська Конституція і якою може бути інша назва документу. Створення Конституції опинилося під загрозою рік тому, коли громадяни Франції і Нідерландів проголосували проти нового документу. Аналітики кажуть, що мешканці цих країн таким чином висловилися проти розширення Євросоюзу.



Євросоюз застосовує нині свою традиційну тактику – коли проблему не вдається вирішити, її залишають на порядку денному і чекають до кращих часів. Так сталося і з майбутньою Конституцією. Говорить заступниця речника Єврокомісії Піа Аренкільде-Гансен: “Ми встановили, що нині не маємо згоди, аби вирішити наявні інституційні проблеми. Отже, потрібно створити кращий клімат для вирішення цих проблем”.


Найбільше в історії Євросоюзу розширення 2004 року дещо зіпсувало настрій багатьом мешканцям старих країн ЄС: приміром, 80 відсотків німців побоюються, що через прийняття нових членів можуть виникнути проблеми на ринку праці. Провал референдумів щодо Конституції у Франції і Нідерландах аналітики пояснюють знову ж таки незадоволенням від розширення.


А соціологи кажуть, що якби референдум провели цього року, результат був би такий самий: Конституції – “ні”! Однією з причин такої відмови може бути досі невирішене питання щодо майбутнього розширення і майбутніх кордонів Європи. Водночас у Євросоюзі побоюються, що відмова в прийнятті до ЄС може створити політичну чи економічну нестабільність тієї чи іншої країни. Говорить Армандо Гарсіа, аналітик німецької фундації Бертельсманна:


“Європейська перспектива – це така собі притягальна сила Євросоюзу, яка відбивається в бажанні вступити до ЄС. Вона дає силу політичним гравцям у самих країнах проводити реформи і здійснювати важкий процес змін”.


Чи є шанси в України вступити коли-небудь до європейського клубу, якщо Єврокомісія не дає жодних обіцянок щодо цього, а багато європейців не підтримують ідею розширення? Можливо, картина трохи проясниться цього року, коли Євросоюз вирішить, скільки ще країн він може прийняти. Перепустку до ЄС мають отримати скоріше маленькі країни – тобто, це можуть бути Балкани, але не Туреччина. Щодо України, то в ЄС кажуть, що потрібно задавати правильні запитання у правильний час.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9536. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект