НОВИНИ

05.04.2021 | У Гуантанамо закрили надсекретний об'єкт
Джерело - NBC News

У Сполучених Штатах закрили блок в'язниці Гуантанамо для найнебезпечніших злочинців. Про це в неділю, 4 квітня, повідомляє NBC News з посиланням на американських військових.

Повідомляється, що найбільш небезпечних в'язнів в'язниці Гуантанамо, яких утримували в умовах особливо суворого режиму в таборі №7, перевели в сусідній блок - табір №5.

Зазначається, що ув'язнені були переміщені "безпечно і без будь-яких інцидентів", а зміни не ставлять під загрозу безпеку персоналу і не порушують існуючі умови утримання ув'язнених. Однак цей крок дозволить скоротити операційні витрати.

Тепер всі ув'язнені Гуантанамо перебувають тільки на двох об'єктах, раніше їх було три.

Зазначимо, що спецв'язниця в Гуантанамо розташована на військово-морській базі в затоці Гуантанамо на Кубі, за 15 км від однойменного міста. У 1990-ті роки тут був фільтраційний табір для біженців з Куби і Гаїті, які намагалися перебратися до Сполучених Штатів. Рішення про створення спецв'язниці на території бази прийнято Пентагоном в рамках антитерористичної програми адміністрації президента Джорджа Буша-молодшого.

У період з листопада 2001 року по березень 2002 року адміністрацією Буша було видано низку указів, що стосуються установи в'язниці для особливо небезпечних злочинців, визначення їхнього статусу та створення спеціальних судових органів - військових комісій, які перебували у віданні міністерства оборони. Табір тимчасового утримання в Гуантанамо був переобладнаний і перепрофільований в повноцінну пенітенціарну установу.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект