НОВИНИ

09.06.2021 | Сенат США схвалив виділення $250 млрд на конкуренцію з Китаєм
За матеріалами - Радіо Свобода

Сенат Конгресу США схвалив виділення 250 мільярдів доларів на фінансування наукових досліджень і високотехнологічних виробництв, покликаних утримати лідерство США в сфері інновацій на тлі конкуренції з Китаєм.

Головною статтею витрат визначена підтримка американської індустрії напівпровідників, яка повинна отримати 50 млрд доларів держінвестицій. У 1990 році на частку США припадало 37% всіх напівпровідників, що випускалися в світі, тепер же - 12%. Законодавці побоюються, що США стають занадто залежними від іноземних виробників у цій ключовій для розвитку технологій сфері. Вказується, що дефіцит напівпровідників, що виник під час пандемії, показав зростаючу роль Китаю в їхньому виробництві.

Крім того, сотні мільярдів доларів виділяються на фінансування державних дослідницьких центрів, на гранти приватним фірмам і університетам, щоб заохотити розробки, які можуть стати технологічними проривами.

Один з ініціаторів законопроекту сенатор-демократ Чак Шумер наголосив, що країни, які розвивають технології, пов'язані зі штучним інтелектом, квантовими обчисленнями і інноваціями, змінять світ за своїм образом і подобою.

"Або ми віддамо роль світового лідера нашим суперникам, або ми прокладемо дорогу ще одному поколінню американського лідерства", - вважає Шумер.

У свою чергу противники законопроекту стверджують, що держава не повинна настільки масштабно втручатися в ринкові процеси. На їхню думку, досі приватний капітал успішно виявляв перспективні напрямки в технологіях і своїми інвестиціями забезпечив США роль світового лідера в цій галузі.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект