НОВИНИ

09.06.2006 | Країни-члени ведуть боротьбу навколо проблеми розширення напередодні Самміту ЄС
Джерело - EUobserver

Посли країн-членів ЄС у четвер, 8 червня вели боротьбу навколо проекту тексту заключних положень Самміту ЄС, що відбудеться наступного тижня, в першу чергу, маючи на увазі, "абсорбційну спроможність" Союзу.  


Проект заключних положень Самміту 15-16 червня, який запропонований Австрійським головуванням, надає величезної уваги "абсорбційній спроможності" - власній готовності ЄС до запрошення нових членів.


 
Проект передбачає, що наступного грудня лідери ЄС можуть провести додаткові дебати щодо розширення на основі спеціальної доповіді Комісії з питання "критеріїв абсорбційної спроможності ЄС".


Визначення Віднем абсорбційної спроможності, в якості "критерію", є суперечливим, так як ЄС вже відмовився визнати те, що власна спроможність блоку до розширення може бути умовою вступу для країн-кандидатів.


Європейські дипломати повідомили, що на засіданні вищих представників країн у четвер виявилися "серйозні розбіжності" щодо тексту, який був запропонований.


Велика Британія та нові члени, що є стійкими прихильниками розширення ЄС, заперечували віденському тексту, пропонуючи низку поправок, які суттєво пом'якшували побоювання відносно розширення.


Литва, наприклад, пропонувала відмовитися від згадки про запрошення Європейської Комісії до вироблення "спеціальної доповіді" щодо абсорбційної спроможності. Згідно тексту, що пропонується, доповідь Комісії повинна врахувати "публічну думку всередині розширення" щодо розширення.


ЄС офіційно заперечує, що публічна думка є частиної абсорбційної спроможності, відмічаючи, що це стосується виключно технічних положень, які відносяться до фінансів Союзу та інституційної спроможності до розширення. Франція та Нідерланди, які вбачають у розширенні основну причину відкидання конституції виборцями минулого року, підтримали текст Відня.


Додатково, Гаага сильно наполягає на так званій "якості" процесу розширення, за якою переговори щодо найбільш складних глав повинні проходити першими.


Суперечка навколо заключних положень майбутнього Самміту та сподівань Болгарії і Румунії, країн Західних Балкан та Туреччини все ще триває, так як Франція і Нідерланди знову наполягають на включення в текст положень, які спрямовані проти некерованого розширення.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6986. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект