НОВИНИ

16.06.2006 | Міжнародна спільнота за суворий контроль над торгівлею звичайними озброєннями
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Напередодні конференції ООН з проблем незаконної торгівлі зброєю відома британська гуманітарна організація Оксфам оприлюднила звіт про розміри цієї торгівлі. Внаслідок таких оборудок зростають масштаби вже палаючих конфліктів і воєн, а також виникають нові. Лише автоматичної стрілецької зброї у світі нараховується біля 100 мільйонів одиниць. Переважна більшість її надходить у світ, в зони конфліктів і війн, з теренів колишнього СРСР та з України, зокрема.


Щорічно - від Сомалі і Ліберії до Афганістану та Іраку незаконна торгівля боєприпасами і бойовими зарядами забирає тисячі людських життів. Анна Макдоналд співробітниця Оксфам, організації, котра веде боротьбу з бідністю та злиденним життям мільйонів людей у світі. Вона, сказала, що щоденно у світі штампують 33 мільйони штук куль.


“І коли ми кажемо, що потрібний суворий контроль за торгівлею і транспортуванням куль, то ми маємо на увазі гарантії, що вони не потраплять до поганих рук, які служать розпалюванню конфліктів і загибелі багатьох людей, насамперед, у бідних країнах” каже Макдоналд.


Понад 76 країн світу виробляють боєприпаси і їхня кількість зростає, стверджують аатори звіту Оксфам.. Тут йдеться також і про Україну, котра складує на своїй території близько двох з половиною мільйонів тон звичайних озброєнь. Прибуток від торгівлі такою зброєю, як сказано у згаданому звіті, може сягати понад 500 відсотків.


Експерт з київського Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Сергій Згурець навів радіо Свобода деякі українські цифри складування озброєнь:


"Показники, які оголошували власне військові, це півтора мільйона одиниць легкої стрілецької зброї і десь понад декілька тисяч переносних зенітно-ракетних комплексів. Ця зброя часткового експортується, а частково утилізується. Коли ми говоримо про експорт легкої стрілецької зброї, то фактично він у загальному обсягу українського збройового експорту не перевищує 2-3-х відсотків. Це при тому, що загальний експорт зброї становив за підрахунками нашого Центру за минулий рік десь 650 мільйонів доларів США."


Сергій Згурець додав, що із щорічної суми торгівлі звичайними озброєннями у світі, а це десь 5 мільярдів доларів, нелегальна торгівля становить близько мільярда. Але щодо нелегальної торгівлі зброєю, то за Україною за даними його Центру в останні роки немає доведених фактів.


За даними Стокгольмського міжнародного інституту досліджень миру, Україна нині займає шосте місце у світі за об’ємами експорту зброї.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7771. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект