НОВИНИ

16.06.2006 | Євросоюз розширюватиметься далі, якщо вдасться досягти консенсусу щодо Конституції ЄС
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Європейський Союз зможе приймати нових членів (після вступу Болгарії та Румунії) лише наприкінці нинішнього десятиліття і лише у випадку, що 2008 року вдасться досягти консенсусу щодо Конституції ЄС. Такого висновку дійшли глави-держав Євросоюзу ввечері  четверга після закінчення першого дня самміту ЄС. 


Розбіжності позицій європейських лідерів стосовно того, що далі робити із проектом Конституції ЄС, виявилися більш кардинальними, ніж вважалося раніше. Після тривалої дискусії, глави держав Євросоюзу вирішили подовжити паузу  “обмірковування” до другої половини 2007 року. Тоді  Німеччина, яка стане до головування у організації має провести аналіз документа. А ще через рік – 2008го, коли головуватиме Франція, його спробують затвердити. 


Після цього знадобиться іще рік-півтора на ратифікацію документа. І лише тоді, якщо основний закон схвалять усі країни і він почне діяти, можна буде продовжувати процес розширення організації. Адже нинішні угоди ЄС передбачають приєднання до Євросоюзу лише Болгарії та Румунії. Без нової законодавчої бази вступ до ЄС Хорватії, Туреччини, балканських країн та країн східної Європи, є неможливим.


Окрім цього, буде проведено аналіз щодо того, скільки іще нових членів ЄС здатний прийняти. “Єврокомісія має підготувати доповідь про елементи, які дозволять виміряти здатність ЄС до подальшого розширення,”  - повідомив прем’єр-міністр Люксембургу Жан-Клод Юнкер. Дискусію з цього питання лідери Євросоюзу продовжать у п’ятницю.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1825. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект