НОВИНИ

20.08.2021 | Штати можуть завдати авіаудари по озброєнню та техніці, захопленій талібами
За матеріалами - Reuters

«Офіційні особи заявили, що завдання авіаударів по великому військовому обладнанню, наприклад по вертольотах, не виключене, але є побоювання, що це може викликати невдоволення талібів у той час, як головною метою Сполучених Штатів є евакуація людей», - ідеться в публікації.


Хоча точних даних поки що немає, за оцінками розвідки, у розпорядженні талібів понад 2000 бронетранспортерів, включаючи американські Humvee, і до 40 літальних апаратів, зокрема розвідувальні ударні вертольоти Black Hawk та військові дрони ScanEagle.

«Ми вже бачили бойовиків Талібану, озброєних американською зброєю, яку вони захопили в афганських сил. Це становить значну загрозу для Сполучених Штатів і наших союзників», - сказав республіканець з Комітету в закордонних справах Палати представників США Майкл МакКол, посилаючись на відео, розміщене в Інтернеті.

На відео видно, як таліби оглядають довгі ряди автотехніки й відкривають ящики з новою вогнепальною зброєю, засобами зв'язку та безпілотниками.


У період з 2002 по 2017 рік США надали афганським військовим озброєння на суму близько 28 мільярдів доларів, зокрема 600 тисяч одиниць вогнепальної зброї (162 тис. штурмових гвинтівок M16), ракети, 16 тисяч приладів нічного бачення, невеликі розвідувальні дрони, обладнання для зв'язку.

За даними Рахункової палати США, у період з 2003 по 2016 рік США передали афганським силам 208 літаків.


Водночас генерал армії США у відставці Джозеф Вотел, який опікувався військовими операціями США в Афганістані як начальник Центрального командування ЗС США з 2016 по 2019 рік, зазначив, що більша частина високотехнологічного обладнання, захопленого талібами, включаючи літаки, не була оснащена секретними американськими технологіями.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект