НОВИНИ

20.06.2006 | Британський парламент відкриває для України двері
Джерело - Українська служба ВВС

Депутати британського парламенту створили всепартійну групу "Сполучене Королівства - Україна", до якої входитимуть як британські парламентарі, так і українські політики і дипломати.



Група має на меті поглиблювати багатобічні і неформальні стосунки між політиками двох країн.


Попереднє втілення групи виникло під час Помаранчевої революції, коли британські політики вирішили підтримати своїх українських колег.


Депутат британського парламента Джон Гроуган каже, що це фактично повторний запуск всепартійної групи, до якої багато депутатів належало ще за часів Помаранчевої революції.


Джон Гроуган: "На сьогодні ми запланували прогулянку катером по Темзі, де ми будемо дивитися матч України проти Саудівської Аравії, ми будемо святкувати першу в історії участь України у Чемпіонаті світу, а потім ми матимемо офіційний прийом за участі українського посла, багатьох українців, які живуть у Британії, кількох політиків, і багатьох британських представників. Для нас це буде святкова подія, бо ми хочемо показати, що усвідомлюємо важливість України для Британії і для всієї Європи."


Бі-Бі-Сі: У той же час на Заході багато хто критикує Україну, бо піднесення часів Помаранчевої революції минуло, і оглядпчі вказують на те, що зроблено було не так багато, як могло би бути зроблено. Крім того, невизначеність ситуації з майбутнім урядом спричиняє невпевненість, в тому числі в інвесторів. Ви не погодилися б з такою оцінкою?


Джон Гроуган: "Звичайно, звичайно! Зараз просто почалося нормальне життя. Все не могло іти так ідеально, як все ішло - українець був чемпіоном світу з боксу, українці кваліфікувалися до Чемпіонату світу з футболу, Україна перемогла у Євробаченні. Коли почав щоденну демократичний уряд, звичайно, з'явилися проблеми. Але попри все, Україна має економічне зростання на рівні 7%, вона має демократичний уряд, вона потенційно має гарні інвестиційні можливості для британських фірм, багато здібних українців працює у різних компаніях у Лондоні і так далі. Так, звичайно, романтичні дні позаминулої зими пройшли, коли люди вимагали демократії зі своїх наметів у центрі Києва. Але ми переконалися, що Україна має своє місце у Європі і ми повинні підтримати її в цьому."


Бі-Бі-Сі: У понеділок мали початися спільні українсько-британські військові навчання, які НЕ почалися через те, що український парламент не ухвалив відповідного рішення, і через те, що -- навіть важливіше - російськомовне населення Криму виступало проти міжнародних військових навчань. З одного боку - це демократія, але з іншого - чи не викликало це розчарування на Заході і відчутя, що Україна не дуже-то готова бути у Європі?


Джон Гроуган: "Саме такі події є доказом того, що британські та інші західно-європейські парламентарі повинні тримати двері відчиненими для України, щоб показати, що ми цінуємо її участь у європейських процесах. Багато моїх колег тут у Вестмінстері вважають, що Україна рано чи пізно приєднається до Євросоюзу - це буде довга і нелегка дорога, але це реально. Український народ сам повинен вирішувати, що він хоче робити, у демократичний спосіб, ми не будемо ні на кого тиснути, але ми повинні лишити двері відчиненими."


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект