НОВИНИ

06.10.2021 | США уточнили кількість своїх ядерних боєголовок
За матеріалами - Интерфакс

Станом на вересень 2020 року США мали 3750 ядерними боєголовками, повідомив держдепартамент Сполучених Штатів.

"Сполучені Штати публікують недавно розсекречену інформацію про запаси ядерної зброї США, щоб оновити дані, раніше опубліковані у вересні 2017 року. Підвищення прозорості ядерних арсеналів держави важливо для зусиль щодо нерозповсюдження та роззброєння, включаючи зобов'язань за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї, і зусиль за рішенням питань, пов'язаних з усіма типами ядерної зброї, в тому числі розгорнутого і неразвернутого, а також стратегічного і нестратегічного ", - йдеться в повідомленні Держдепу.


Запаси ядерної зброї США з 1967 року скоротилися приблизно на 88% з максимуму в 31 255 боєголовок і приблизно на 83% (з рівня 22 217 боєголовок) в 1989 році, коли впала Берлінська стіна, відзначає Держдеп.

З 1994 по 2020 рік США ліквідували 11 683 ядерних боєголовок, в тому числі з 2017 року було ліквідовано 711 боєголовок. При цьому ще близько 2 тис. Боєголовок списані і очікують ліквідації.

Кількість нестратегічних (тактичних) ядерних боєголовок з 30 вересня 1991 року скоротилося більш ніж на 90%

За часів холодної війни США мали великою кількістю і різноманітністю тактичної ядерної зброї. З 1991 року США зняли з озброєння і ліквідували практично всю цю зброю, стверджує Держдеп. При цьому підкреслюється, що нестратегічних ядерна зброя не підпадає під Договір між РФ і США про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2812. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект