НОВИНИ

26.06.2006 | Польща готується до газової війни, яку обіцяє Європі Росія
За матеріалами - ProEUROPA

Взимку Європу може очікувати чергова криза у постачання газу і польська влада готується до такого розвитку подій в світлі останніх заяв «Газпрому».
 
Про це пише  впливова польська газета «Газета Виборча» у статті під заголовком «Газпром погрожує кризою».
 
Видання наводить останні заяви чильних керівників російського концерну про ймовірність кризи у поставках газу до Європи і вважає, що це є черговим сигналом від «Газпрому» про спробу вже наступної зими знову намагатися отримати контроль над газотранспортними системами України та Білорусі, якими транспортується газ до Європи. 
 
Польська газета нагадує, що нещодавно «Газпром» звинуватив Україну, що вона накопичує у сховищах занадто малі обсяги газу, аби забезпечити стабільні поставки до Європи, і це закиди днями повторив у Москві новий прем’єр-міністр Італії Романо Проді після переговорів з російським лідером Володимиром Путіним. Зокрема, Проді наголосив, що Європа хотіла би уникнути такого ризику, який був минулої зими.  
 
Видання також нагадує, що російсько-українська газова проблема знову актуалізується, бо ціни на газ для самої України були зафіксовані лише до липня ц.р. і «Газпром» останнім часом погрожує підняти ціну, що може призвести до кризи української економіки.
 
«Конфлікт може вибухнути з новою силою, бо у крісло прем’єра України має повернутися Юлія Тимошенко, яка гостро критикувала газові угоди. Вчора вона заявила, що займатиметься ревізією і повторним укладання контрактів з Росією», - акцентує увагу газета. В якості російської реакції на ці слова вона наводить коментар політолога Сергія Маркова: «Якщо Тимошенко здійснить ревізію газових угод, то дуже вірогідно це означатиме газову війну, яка охопить всю Європу» - вважає директор російського Інституту політичних досліджень. 
 
Про те, яким чином Польща готується до можливості газової кризи газеті розповів заступник глави польської державної компанії «Gaz-System», яка відповідає за транспортування газу до Польщі Павел Станчак. За його словами, компанія робитиме те, що може, і стежитиме, щоб всі сховища були повні по вінця, а фірми, як продають газ, згідно з законодавством, утримували би 3% його обсягів у сховищах – загалом Польща може утримувати у своїх сховищах лише 1,6 млрд. куб. цієї сировини, чого вистачить країні на 40 днів.
 
«Ризик газової кризи найближчої зими є так само високим, як рік тому. Ситуація виправиться тоді, коли ми отримаємо можливість постачання з інших джерел газу. Ми внесли корективи у процедуру реагування в разі кризи, але не маємо великих можливостей, аби вже найближчої зими убезпечити себе від наслідків кризи», сказав газеті міністр економіки Польщі Пьотр Возняк.
 
Як відомо, Євросоюз визначив своїм пріоритетом питання забезпечення енергетично безпеки після газової кризи минулої зими, коли країни Євросоюзу відчули на собі обмеження поставок російського газу. На сьогодні Європа на 25% забезпечується газом з Росії, причому 80% транзиту проходить територією України. 
 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект