НОВИНИ

17.11.2021 | У Польщі прогнозують затяжну кризу на кордоні з Білоруссю
Джерело - УКРІНФОРМ

Про це після наради в Бюро національної безпеки Польщі за участю перших осіб держави та керівників силових структур повідомили речник уряду Пьотр Мюллер та голова президентського Бюро міжнародної політики Якуб Кумох.

“Ми беремо до уваги різні песимістичні варіанти, тобто конфлікт може розтягнутися на найближчі місяці”, - заявив Мюллер.

За його словами, режим Лукашенка під керівництвом Путіна має продуманий і добре організований алгоритм перекидання мігрантів на територію Білорусі. Дії Мінська координуються Москвою, і схожа ситуація спостерігається, зокрема, у Криму, на сході України, у Грузії. У жодному з цих регіонів Росія не відступила, тож поступки Москві є “найгіршою політикою, яку можна уявити”.

Мюллер повідомив, що Варшава створює відповідну логістичну інфраструктуру для забезпечення перебування на кордоні військовослужбовців, поліцейських та прикордонників.

У свою чергу голова Бюро міжнародної політики при президенті Польщі сказав, що під час наради обговорювалося питання застосування 4-ї статті Вашингтонського договору, яка передбачає консультації між союзникам у разі загрози для безпеки і територіальної цілісності члена НАТО.

“Це варіант, який весь час береться до уваги”, - зауважив Кумох. Він нагадав, що цю статтю Альянс використовував уже декілька разів, зокрема стосовно Туреччини під час воєнних дій у Сирії.

Кумох також зазначив, що Польща виступає за розширення санкцій проти Білорусі, а їх запровадження - не одноразовий крок, а тривалий процес.

“Ми виступаємо за те, щоб цей процес, по-перше, стосувався якомога ширшого кола осіб, відповідальних за доведення до цієї трагедії. По-друге, щоб його болісно відчула економіка режиму Лукашенка”, - наголосив він.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект