НОВИНИ

20.11.2021 | Сурков заявив про загрозу дестабілізації у Росії
За матеріалами - Korrespondent

У Росії наростає загроза "незворотної дестабілізації" політичної ситуації, попередив колишній перший заступник глави адміністрації президента Владислав Сурков, який курирував внутрішню політику та відносини з Україною після 2014 року, у статті для сайту Актуальні коментарі 20 листопада.

Він нагадав, що, згідно з другим законом термодинаміки, ентропія (захід хаотичної складової системи) у замкненій системі зростає. За його словами, соціальна фізика та політична динаміка мають свій інструмент для підтримки світового порядку – сильнодіючу державність, яка здатна стримувати соціальну ентропію.

Так, на початку 21 століття російська політична система, за його словами, зупинила соціальний хаос, що виник, "витягла травмовану країну з-під завалів перебудови" і вже протягом двадцяти років зберігає стабільність.

"Вертикаль, порядок і скріпи гарантовані. Ці роки точно колись згадуватимуть як золоте століття", - наголосив Сурков.

Сурков йде з Кремля. Чого чекати на Україну

Проте рано чи пізно держава все одно зношується і гине у боротьбі з "багатим бажанням" громадян, оскільки соціальна ентропія не може зникнути.

Якщо раніше місцем зосередження хаосу був інтернет, то тепер можна побачити, як Мережа все більше стає підконтрольною державі, а "примарні чертоги віртуальної вільності" починають набувати рис "цифрового концтабору", - зазначає Сурков.

Він пише, що зараз хаос перетікає у сліпі зони суспільного життя та стимулює масову дисполітизацію громадян: народ все менше хоче перетинатися із системою без крайньої потреби, все більше мовчить, а в структурі суспільства з'являється все більше лакун, які заповнюються невідомо чим.

Однак Сурков застеріг російську владу від того, щоб відкрити політичну систему і "випустити пар".

"Розгерметизація системи, цього добре працюючого сьогодні "соціального реактора", загрожує неконтрольованими викидами цивільного роздратування і здатна призвести до незворотної дестабілізації", - пояснив він, навівши приклад 80-х і 90-х років минулого століття.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект