НОВИНИ

22.11.2021 | Штати та Ізраїль озвучили розбіжності у питаннях стримування Ірану
За матеріалами - Axios

Зазначається, що на заключному засіданні щорічного політичного діалогу в столиці Бахрейну Манамі проявилися розбіжності в позиціях, озвучених радником з національної безпеки Ізраїлю Еялем Гулатою і радником президента США з питань Близького Сходу та Північної Америки Бреттом Макґурком.

Спочатку співрозмовники спробували дотримуватися спільної позиції, та в результаті у виступах перед десятками посадовців та експертів представили різні погляди.

У той час як представник Ізраїлю говорив про необхідність запобігти самій можливості Ірану досягти «ядерного прориву», його американський колега заявив лише про зобов’язання адміністрації Байдена не допустити «отримання Іраном ядерної зброї».

Гулата і Макґурк також розійшлися в позиціях щодо тиску на Іран. Ізраїль вважає, що його треба чинити вже зараз, крім того, Тегеран повинен усвідомлювати воєнну загрозу з боку США та інших країн у разі подальшого просування ядерної програми.

Колишній генерал Моссаду Гулата зазначив, що Іран припинив спроби отримати ядерну зброю тільки тоді, коли проти цього рішуче виступив світ. «Ізраїль захищатиметься від Ірану, якщо буде потрібно, і ми готуємося до цього», - додав він.

Макґурк зі свого боку зауважив, що США приділяють велику увагу переговорам у Відні й хочуть, аби дипломатія увінчалася успіхом. Тільки в разі невдачі адміністрація Байдена розглядатиме інші варіанти. За його словами, воєнні дії можуть завдати шкоди ядерній програмі Ірану, але не змінять його поведінку.

Радник Байдена підкреслив, що рішення адміністрації експрезидента Трампа вийти з ядерної угоди 2015 року дало Ірану можливість різко просунути свою ядерну програму - і кампанія максимального тиску попереднього президента провалилася. «Ми не маємо ілюзій, нібито більший тиск змінить режим або змусить іранців переглянути свою поведінку», - сказав Макґурк.

Гулата натомість зазначив: «Іран не піде на поступки тільки тому, що ми їх ввічливо попросимо. Це так не працює. Той, хто каже, що тиск не спрацьовує, має поглянути, як раніше тиск із боку обох адміністрацій - і республіканців, і демократів - змусив Іран змінити свою політику».

В останні місяці США та Ізраїль уникали винесення розбіжностей у публічну площину, та оскільки переговори з Іраном у Відні мають відновитися 29 листопада, далі приховувати це стало складно, зазначає видання.

Як очікується, у Відні нова іранська команда переговірників представить свою позицію щодо проєкту ядерної угоди.

Раніше повідомлялося, що Тегеран припинив виконання Спільного всеосяжного плану дій, після того, як Трамп вивів США з цієї ядерної угоди та ініціював кампанію максимального тиску на Іран шляхом суворих санкцій.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект