НОВИНИ

27.11.2021 | Переговори щодо Карабаху з Путіним: підсумки зустрічі
За матеріалами - Korrespondent

Президент Росії Володимир Путін, президент Азербайджану Ільхам Алієв та прем'єр Вірменії Нікол Пашинян домовилися створити механізми делімітації та демаркації кордонів між Вірменією та Азербайджаном. Про це йдеться у тристоронній заяві за підсумками їхньої зустрічі в Сочі, яка відбулася 26 листопада.

За словами Путіна, сторони опрацюють питання до кінця 2021 року.

"Дозмовилися робити кроки щодо підвищення рівня стабільності та безпеки на азербайджано-вірменському кордоні та вести справу до створення двосторонньої Комісії з делімітації державного кордону... з подальшою його демаркацією за консультативного сприяння РФ на запит сторін", - йдеться в тексті заяви.

Російський лідер зазначив, що на переговорах домовилися щодо низки питань, які він вважає ключовими.

"Перше із них - це створення механізмів, до кінця цього року ми домовилися це зробити, механізмів демаркації та делімітації кордону між двома державами", - сказав він.

Сторони умовилися продовжувати наслідувати мирні домовленості 2020 року "на користь забезпечення стабільності, безпеки та економічного розвитку Південного Кавказу".

"Домовилися активізувати спільні зусилля, спрямовані на якнайшвидше вирішення завдань, що випливають із заяв від 9 листопада 2020 року та 11 січня 2021 року", - йдеться в документі.

Відповідно до мирного договору від 9 листопада 2020 року, Баку відійшла частина спірних територій Нагірного Карабаху. 11 січня 2021 року Азербайджан, Вірменія та Росія зробили нову заяву – про розвиток регіону.

Глави Вірменії та Азербайджану планують пізніше провести двосторонню зустріч. На пропозицію Євросоюзу вона намічена на 15 грудня у Брюсселі.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект