НОВИНИ

01.12.2021 | НАТО не сприймає можливість "сфер впливу" Росії
За матеріалами - Korrespondent

У НАТО вважають неприйнятною можливість наявності у Росії сфер впливу на сусідні держави. Про це заявив у середу, 1 грудня, генсек НАТО Єнс Столтенберг за підсумками зустрічі глав МЗС країн альянсу в Ризі.



"Сама постановка питання відображає тезу, яка має викликати нашу настороженість і яка неприйнятна. Це теза, що Росія має сферу інтересів. Це означає фактичне визнання, що Росія може контролювати, що роблять її сусіди, які є суверенними державами", - сказав Столтенберг. у відповідь на питання геополітичного вторгнення НАТО в історичну сферу впливу РФ.

Він нагадав, що в разі ескалації з боку РФ в Україні країни НАТО можуть використати "фінансові та економічні санкції та політичні заборони".

Також Столтенберг нагадав, що "принцип колективної безпеки поширюється лише на країни-члени НАТО", а партнери Альянсу, наприклад Україна, можуть розраховувати лише на підтримку.

"НАТО активно сприятиме створенню військових можливостей України та Грузії, які забезпечать їм можливість захищати себе. Ми проводимо навчання, забезпечуємо обмін інформацією, постачаємо техніку, також підтримуємо процес реформ", - заявив генсек.

Своєю чергою, глава Держдепу Ентоні Блінкен заявив, що країни НАТО готові вживати заходів проти Росії, у разі агресії проти України.

"Ми готові вживати серйозних заходів. А НАТО готова посилювати свій східний фланг", - заявив він.

Блінкен зазначив, що Вашингтон попереджав російську сторону про готовність вживати заходів у разі загострення кризи з Україною, зокрема таких економічних заходів, які раніше воліли не вводити.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 1218. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект