НОВИНИ

03.07.2006 | МЗС Ірану спростував заяви про покупку українських крилатих ракет
Джерело - NEWSru.com

МЗС Ірану заявив, що іранці не купували в України крилатих ракет.


"Іран не робив жодних протизаконних дій і не купував подібні ракети", - повідомив у неділю журналістам офіційний представник іранського МЗС Хамід Реза Асефі.


Нагадаємо, що віце-прем’єр, міністр оборони РФ Сергій Іванов повідомив 30 червня, що українська фірма "Прогрес" у 2000-2001 роках поставила Китаю та Ірану по шість крилатих ракет далекої дії ДО-55 повітряного базування.


Він назвав це грубим порушенням режиму контролю за ракетними технологіями і додав, що це був єдиний випадок порушення режиму нерозповсюдження ракетно-ядерних технологій на території СНД.


У свою чергу, українська сторона спростовує обвинувачення в незаконному експорті крилатих ракет Х-55 в інші країни, і стверджує, що ракети Х-55 з території України на законних підставах передавалися тільки Росії.


Керівник прес-служби МЗС Василь Филипчук, коментуючи публікацію в Росії Білої книги і висловлення Іванова від 30 червня з обвинуваченнями України в постачанні ракет Х-55 до Ірану і Китаю, заявив, що Україна "суворо дотримується всіх вимог, які випливають з членства в Режимі контролю за ракетними технологіями, не допускаючи будь-яких порушень"


Він нагадав, що ще в 2004 році компетентними органами України було виявлено факт контрабанди таких ракет з території України в Китай та Іран міжнародними злочинними угрупованнями, до складу яких входили громадяни України, Росії та Австралії.


Таким чином, МЗС України звернувся в МЗС Росії для роз’яснення причин публічної заяви про порушення Україною вимог Режиму контролю за ракетними технологіями.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект