НОВИНИ

03.09.2004 | ЄС потрібен Україні не для темпів розвитку, але для зміни правил гри – коментарі заяви Тигипка
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Україна втратить високі темпи зростання, якщо вступить у Європейський Союз. У зв’язку з цим Україні не потрібно поспішати зі вступом до ЄС. Так висловив думки кандидата у президенти Віктора Януковича голова його передвиборчого штабу Сергій Тигипко. На думку українських експертів, заклик не поспішати в ЄС – не що інше, як спроба м’яко змінити зовнішньополітичний курс України із Заходу на Схід.
У першому передвиборчому виступі на Державному радіо голова штабу Віктора Януковича Сергій Тигипко висловив думку, що хоча європейська інтеграція і залишається важливою для України, все ж із цим не слід поспішати:


«Янукович якраз і заявляє, що не потрібно поспішати із цим вступом...... Якщо, скажімо, Україна вступить через рік у Європейський Союз, вийти на таке економічне зростання, яке ми маємо сьогодні ( 12-13% річних зростання ВВП), то це буде неможливо. Можна буде перевищувати темпи зростання європейської економіки на 2-3%, а там такого зростання близько не буде. 2-3% для Європейського Союзу – це дуже велике зростання. Тобто, ми можемо максимально вийти на 5-6%, це не темпи, які дозволять нам подолати наші проблеми».


Із цією тезою не погоджуються українські аналітики. Валерій Чалий з Центру Разумкова наголошує на тому,що сама влада не зацікавлена у євроінтеграції. За його словами, влада обирає «простий шлях»: об’єднання з Росією, інтеграції на євразійському просторі, консервації екстенсивного шляху розвитку.


Його колега, експерт Міжнародного Інституту порівняльного аналізу Ростислав Павленко називає заяву Сергія Тигипка популістською і такою, що перекручує факти і підмінює поняття:


«Темпи зростання – це річ циклічна. У більшості членів Європейського Союзу зараз якраз етап спаду.Ми бачимо, що темпи зростання дійсно не є високими. Але, по-перше, ці темпи різні у різних країнах ЄС. По-друге, до них приєдналися країни центральної Європи, які також демонстрували в останні роки досить швидкі темпи зростання, і не думаю, щоб приєднання перешкодило цьому темпу. Якщо ми розвиватимемося в напрямку кращих стосунків з ЄС, надання українській економіці більш сприятливого вигляду для зовнішніх інвестицій, це і полегшить вступ до ЄС, але найголовніше дасть підстави для подальшого розвитку і стабільного розвитку без загрози раптового скочування у рецесію».


Головним у приєднанні до ЄС український експерт називає зміну правил гри, за якими нині живе Україна, на ті, згідно з якими живуть у Західній Європі.


«Наближення до Європейського Союзу із прагненням його членства означає приєднання до цілої низки конкретних угод, конкретних зобов’язань, які сприятимуть оздоровленню української економіки, сприятимуть більшій прозорості економічних відносин в країні, а отже, сприятимуть притоку іноземних інвестицій», - підсумовує експерт Міжнародного інституту порівняльного аналізу Ростислав Павленко.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект