НОВИНИ

05.07.2006 | США в паніці: готується екстрена відповідь на дії КНДР
За матеріалами - УНІАН

Північна Корея здійснила запуск трьох ракет, одна з яких - далекого радіусу дії.


Як повідомляє РІА «Новости» з посиланням на телекомпанію "Фокс", об`єднане командування аерокосмічної оборони Північної Америки - НОРАД - офіційно підтвердило запуск трьох північнокорейських ракет, дві з яких є ракетами близького радіусу дії класу Scud.


Відразу двоє високопосадових представників держдепартаменту США підтвердили телекомпанії Сі-ен-ен, що КНДР здійснила також запуск своєї балістичної ракети далекого радіусу дії, який виявився невдалим. За даними "Фокс", збій стався на 40-й секунді польоту.


Президент США Джордж БУШ детально поінформований про запуски північнокорейських ракет, повідомив телекомпанії "Фокс" високопосадовець Білого Дому.


Адміністрація США зараз готує офіційну заяву у зв`язку із запусками північнокорейських ракет.


Постійний представник США при ООН Джон БОЛТОН зараз проводить термінові консультації по телефону з представниками інших країн-членів Ради безпеки ООН щодо можливої екстреної відповіді на дії КНДР, включаючи можливе проведення термінового засідання РБ ООН вже в найближчі години.


За інформацією телекомпанії Сі-ен-ен, Білий дім зараз також зв`язується з урядами Росії, Японії і Китаю.


Член комітету зі збройних сил Палати представників Конгресу США конгресмен-республіканець Курт УЕЛДОН назвав запуски ракет КНДР "політичною провокацією", але застеріг США від силової відповіді на дії Пхеньяну. За його словами, "війна з Кореєю буде зовсім не такою, як війни, які ми бачили останніми роками".


"Вони (північні корейці) мають четверту за величиною армію у світі і у них є тисячі ракет, які розміщені уздовж демілітаризованої зони і можуть досягти Сеула", - нагадав К.УЕЛДОН, додавши, що сухопутні сили КНДР також мають великі бойові можливості.


Замість спроби силової відповіді на дії Пхеньяну конгресмен запропонував Білому дому піти на взаємодію з КНДР і вдатися для цього до послуг Росії і Китаю, які можуть вплинути на північнокорейського лідера.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3824. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект