НОВИНИ

06.07.2006 | Японія буде перехоплювати ракети КНДР
Джерело - Korespondent.net

Загроза ракетного нападу з боку КНДР вимагає від Японії термінового створення системи протиракетної оборони (ПРО).



Як повідомило агентство Кіодо цусін, про це заявив на слуханнях у парламентському комітеті директор Управління національної оборони (УНО) Фукусіро Нукага.


"На додаток до будівництва радарних систем спостереження нам варто зміцнити співробітництво зі США і сформувати загальну систему перехоплення ракет якомога швидше", - сказав він.


Цю заяву зроблено скоріш за все через те, що японські радари змогли відстежити лише половину траєкторій запущених у минулу середу Північною Кореєю семи ракет середньої і великої дальності.


Можливо, причиною цьому стала невірна орієнтація радарної системи, оскільки, як повідомили джерела в УНО, і японські, і американські військові очікували, що запуски з Північної Кореї будуть проводитися в бік Тихого океану через територію Японії. Північнокорейські військові вибрали напрямок на 45 градусів на північний схід від того, який передбачався , і ракети полетіли над акваторією Японського моря "близько" від території Росії.


Фахівці зазначили також великі запізнення з доставкою інформації про запуски в головний штаб УНО в Токіо, а також дуже слабку взаємодію між японськими й американськими військовими. Активного обміну інформацією практично не відбувалося, або американська сторона інформувала японців, не надаючи ніяких додаткових зведень.


Японія і США будуть спільно добиватися введення ООН санкцій щодо КНДР за проведення випробувань у минуле середу, 5 липня, семи ракет середньої і великої дальності.


Як повідомили джерела в японському зовнішньополітичному відомстві, прем’єр-міністр Дзюнітіро Коідзумі і президент США Джорж Буш досягли такої угоди в ході десятихвилинної телефонної розмови в четвер.


Американський лідер погодився також на пропозицію Японії винести питання про осуд проведених КНДР ракетних випробувань на самміті "великої вісімки" у Санкт-Петербурзі, який розпочнеться 15 липня.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект