НОВИНИ

17.07.2006 | Україні радять проситися в ЄС, коли там будуть друзі
Джерело - Інтерфакс-Ураїна

Група експертів Ялтинської європейської стратегії під керівництвом депутата Європарламенту Марека Сівеца вважають за можливе вступ у силу договору про асоційоване членство України в Євросоюзі з 1 січня 2008 року.


У доповіді, розповсюдженій у ході зустрічі в Ялті в суботу, зокрема, говориться, що угода про асоційоване членство повинна бути складена за прикладом документів, підписаних на початку 90-х років при входженні країн Східної Європи в Євросоюз.


"Підготовча робота в рамках цієї угоди повинна початися в середині 2006 року, тому переговори можуть бути завершені на початку 2007 року, щоб набрати сили з 1 січня 2008 року", - говориться в документі.


На думку експертів, головною складовою угоди про асоційоване членство повинне бути подальше розширення чотирьох свобод – свободи переміщення товарів, капіталів, послуг і людей між Україною і Євросоюзом.


У 2010-2011 роках, на думку експертів, Україна повинна підготувати проект стратегії вступу в ЄС, де вона "пояснить найбільш важливі реформи, які їй необхідно впровадити для того, щоб стати спочатку кандидатом, потім членом Євросоюзу".


"Подача заявки України в ЄС може бути запланована на другу половину 2011 року під час головування Польщі в Раді Євросоюзу. Керівництво ЄС потім почне стандартну процедуру і зобов'яже Єврокомісію висловити свою точку зору про заявку України на її членство", - говориться в документі.


Для реалізації цих планів, як відзначається в доповіді, Україна "повинна негайно створити команду, яка буде займатися переговорами щодо її вступу в ЄС".


Описуючи подальші перспективи співробітництва України і ЄС, експерти вважають, що угода про вступ у Євросоюз може бути підписане Україною і Євросоюзом у липні 2019 року. "Беручи до уваги ратифікацію угоди, членство України в ЄС відбудеться протягом 2020 року", - говориться в документі.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект