НОВИНИ

17.07.2006 | Вісімка ухвалила документ з енергетичної безпеки
Джерело - Українська служба ВВС

У Санкт-Петербурзі лідери країн Великої Вісімки ухвалили документ щодо глобальної енергетичної безпеки, де, зокрема, закликали покращити інвестиційний клімат в енергетичному секторі.

В узгодженому плані наголошено на важливості того, аби енергетичні компанії в різних державах могли інвестувати закордон.


Кореспондент Бі-Бі-Сі каже, що це особливо стосується Росії, яка попри бажання розширити свою діяльність в енергетичній сфері не хоче, аби західні інвестори контролювали російські енергетичні ресурси.


Документ також наголошує на важливості подолання так званої "енергетичної бідності" в країнах, що розвиваються.


У центрі уваги -криза на Близькому Сході










g8


Лідери країн Великої вісімки розпочали офіційне засідання у Константинопольському палаці, кожен - у супроводі молодого представника своєї країни, який мав бе уособлювати наступне покоління.


Було ухвалено документи у сфері енергетики, освіти та боротьби з інфекційними захворюваннями. Однією з головних тем стала криза на Близькому Сході. Французький президент Жак Ширак закликав до запровадження резолюції Ради безпеки ООН, яка закликає до роззброєння угруповання Хезболла.


Серед усіх лідерів Великої вісімки президенти Франції та США мають найбільший інтерес до лівансько-ізраїльської кризи. Тісні відносини США та Ізраїлю, а також істричні зв‘язки Франції ті Лівану стали причинами того, що Буш та Ширак під час саміту намагалися ініціювати міжнародну реакцію на події на Близькому Сході.


Пан Буш повторив свою позицію, згідно з якою у кризі треба звинувачувати угруповання Хезболла та його союзників. Він наголосив, що США та Франція мають спільну позицію з цих питань і закликав Ліван та Ізраїль укласти довготривале перемир‘я.


Джордж Буш, а також Тоні Блер після саміту наголосили, що за кризою на Близькому Сході стоять терористичні угруповання, яких спонсорують Іран та Сирія.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект