НОВИНИ

19.07.2006 | "Газпром" пропонує ЄС влаштувати Україні холодну зиму
Джерело - Оглядач з посиланням на "Комерсанть"

Стало відомо подробиці переговорів голови мінпроменерго Росії і представників країн "великої вісімки" про підписання "Додатку по транзиту газу" до Енергетичної хартії. Учасники переговорів не зійшлися в питанні розподілу відповідальності між "Газпромом" і "Нафтогазом". На думку країн Євросоюзу, російська і українська держмонополії повинні нести однакову відповідальність перед споживачами у разі зриву постачань. У Росії з цим погоджуються тільки за умови, що якщо Україна не зможе накопичити необхідні об'єми газу в ПХГ, то прийме на себе повну відповідальність за перебої в постачаннях.


 


Необхідність підписання цього документа була викликана проблемами в постачаннях газу європейським споживачам в січні 2006 року. Згідно з новою хартією, відповідальність за зрив постачань газу в країни Європейського союзу несе постачальник, а не транзитер. А це означає, що ВАТ "Газпром" не може в односторонньому порядку скорочувати постачання газу для України. Після переговорів міністр промисловості і енергетики Росії Віктор Христенко розказав: "Ми домовилися, що ратифікуємо Енергетичну хартію після успішного завершення переговорів про 'Додаток по транзиту'. У нас два-три істотні моменти, по яких сторони не прийшли до згоди".


 


Нагадаємо, що в запропонованому Росією варіанті "Додатку по транзиту газу" пропонується перекласти відповідальність за постачання газу до Європи виключно на країни-транзитери. Вчора джерело Ъ у ВАТ "Газпром" повідомило: "Як компроміс країни ЄС вимагають, щоб відповідальність розділялася між транзитером і продавцем природного газу. Керівництво 'Газпрому' у відповідь запропонувало внести обмовку про те, що країна-транзитер візьме на себе повну відповідальність за перебої в постачаннях, якщо не зможе накопичити необхідні об'єми газу в підземні сховища газу".


 


Експерти прогнозують, що ЄС погодиться ратифікувати протокол з обмовкою "Газпрому". А це поставить Україну в невигідні умови. "Всім відомо, що ситуація із закачуванням газу в українські ПСГ (підземні сховища газу.–Ъ) на сьогодні дуже складна, реальне відставання від графіка складає 30-40 відсотків. Швидше за все, ПСГ в повному об'ємі газом заповнені не будуть, - вважає народний депутат Михайло Волинець.– Розуміючи це, 'Газпром' наполіг на включенні в угоду заздалегідь нездійсненний для України і болючий для європейських споживачів газу пункт. Це дозволить російському монополістові в майбутньому знов шантажувати 'Нафтогаз' скороченням об'ємів постачань газу на Україну".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4093. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект