НОВИНИ

27.07.2006 | Венесуела закупила в Росії величезну партію зброї. США шоковані
За матеріалами - Korespondent.net, Lenta.ru

Загальна сума збройних контрактів, укладених президентом Венесуели Уго Чавесом у ході візиту в Росію, перевищила 3 мільярди доларів.



Це складає більше половини вартості контрактів "Рособоронекспорта" за 2005 рік і 17 % портфеля замовлень держкомпанії, запланованих на 2006 рік. Сума перевищує очікування в три рази.


Постачання Су-30 обійдуться Венесуелі в 1,5 мільярда доларів, вертольотів Мі-35 - у 250 мільйонів, будівництво заводу з виробництва автоматів Калашникова і патронів - у 200 мільйонів, закупівля підводного човна типу "Амур" і інших кораблів, а також зенітно-ракетних комплексів "Тор-М1" - ще в 1 мільярд.


Як пояснив Чавес, цей арсенал потрібен Венесуелі для того, щоб захиститися від агресії, яку , на його думку, готують США. Держдепартамент США, зі своєї сторони, підозрює, що частина закупленої Чавесом у Росії зброї призначена колумбійським бойовикам.


У середу ввечері, 26 липня, президент Венесуели Уго Чавес, який прибув з робочим візитом у Москву, подякував російському президенту Володимиру Путіну за його "твердість"  позиції у торгівлі зброєю, виявлену незважаючи на невдоволення США.


Міністр оборони РФ Сергій Іванов відкинув заклик Вашингтона переглянути договори на постачання озброєнь Венесуелі. Росія буде поважати свої контрактні зобов’язання, пообіцяв глава Міноборони. Чавес також припустив, що Венесуела могла б створити власну програму з розвитку мирної ядерної енергетики. "У нас її (програми по розвитку ядерної енергетики) немає, але ми можемо  використовувати ядерну енергетику в мирних цілях. Це цілком можливо", - сказав венесуельський лідер.


Переговори Путіна і Чавеса пройдуть у Кремлі в четвер, 27 липня. Крім того, уточнили в МЗС РФ, заплановані бесіди венесуельського лідера з головою Державної Думи Борисом Гризловим, з керівництвом Торгово-промислової палати РФ і членами російської частини Ділової Ради Росія - Венесуела.


Цей робочий візит - уже четвертий в Росію для Чавеса. До цього він двічі приїжджав з офіційними візитами в травні 2001 року і листопаді 2004 року.


Закупівля Чавесом зброї в Росії ще більше ускладнює відносини зі США.


Президент Венесуели Уго Чавес заявив, що не надає значення введеному з боку США ембарго на експорт озброєнь.


Раніше Держдепартамент США оголосив про введення санкцій проти Венесуели "за недостатнє співробітництво в боротьбі з тероризмом". Зокрема, було введено ембарго на експорт озброєнь, оскільки на території Венесуели містять свої бази два великі колумбійські угруповання бойовиків - "Збройні революційні сили Колумбії" і "Національна визвольна армія".


Дані угруповання розглядаються Вашингтоном як терористичні. Узагалі на колумбійсько-венесуельській границі діють праві і ліві парамілітариські угруповання, а також контрабандисти. США раніше неодноразово обвинувачували офіційний Каракас у тому, що зі схвалення Чавеса країна надає притулок колумбійським бойовикам.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект