НОВИНИ

25.06.2022 | Перед війною росія роками таємно заважала поставкам снарядів в Україну
Джерело - The Washington Post

Про це пише в п’ятницю в розгорнутій публікації американське видання The Washington Post, передає Укрінформ.

«В Україні закінчуються запаси снарядів для більшості артилерійських систем, частково через таємну російську кампанію завад і диверсій протягом останніх восьми років, включно з підривами ключових складів боєприпасів у Східній Європі, які чиновники пов’язують з москвою»,- зазначає видання.


Зокрема, за словами заступниці міністра оборони України Ганни Маляр, яку цитує видання, росія випускає понад 60 тисяч снарядів на добу, що вдесятеро перевищує кількість з українського боку. Оскільки більшість української артилерії донедавна мала калібри старого радянського зразку – 122 мм і 152 мм, крім самої росії та окремих країн у Східній Європі їх мало де можна дістати ще.

«росія витратила роки зусиль, спрямованих проти українських та інші східноєвропейських складів і постачальників боєприпасів, перш ніж розпочати своє повномасштабне вторгнення в Україну наприкінці лютого. росія також зробила інші кроки, щоби самій придбати боєприпаси або іншим чином перешкодити їх продажу Україні», - пише видання.


У цьому зв’язку зазначається, що в 2014 році, коли рф вперше вторглася в Україну, офіцери в/ч 29155 ГРУ ГШ росії здійснили диверсійний акт на складах боєприпасів у Чеській Республіці. Наступного року, за даними Bellingcat, росіяни застосували нервово-паралітичний агент, щоб отруїти болгарського чиновника, який відповідав за продажі зброї Україні. За даними болгарської прокуратури, російських диверсантів, крім того, підозрюють у чотирьох вибухах на складах зброї в країні з 2011 по 2020 роки. В Софії кажуть, що москва мала на меті зірвати постачання в Україну й Грузію.

«російське ГРУ, очевидно, провело кампанію по всій Європі, щоби спробувати зірвати поставки боєприпасів в Україну Вони, ймовірно, робили це передбачливо»,– прокоментував ситуацію американський військовий аналітик Майкл Кофман.


Крім того, зазначається, що українська влада пов’язувала з російськими диверсантами вибухи на двох крупних українських складах у 2017 році, де зберігалося загалом понад 220 тонн боєприпасів. У 2018-му році в Чернігівські області був підірваний ще один склад, де зберігалося 88 тисяч тонн снарядів. Це нанесло суттєвих втрат обороноздатності України, зазначається в публікації.

З усім тим, ситуацію зараз рятують поставки озброєння і боєприпасів з країн НАТО. Колишній командувач США в Європі генерал Ходжес у цьому зв’язку висловив оптимізм, що справи ЗСУ впродовж ближчого часу покращаться.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект