НОВИНИ

28.07.2006 | У ході круглого столу виникла гостра дискусія про НАТО
За матеріалами - Интерфакс-Украина

У ході круглого столу в Президента Віктора Ющенко за участю лідерів усіх парламентських фракцій між Віктором Ющенко і лідером Компартії Петром Симоненко виникла гостра дискусія по питанню можливого членства України в НАТО.


У проекті "Універсала", розданому учасникам, була теза про реалізації плану членства в НАТО.


Ющенко заявив, що мова не йде про негайне членство в Альянсі, а про "можливості розгляду цього питання". При цьому він підкреслив, що європейський вибір України "припускає приєднання до оборонної системи НАТО". Він також зачитав положення закону України про основи внутрішньої і зовнішньої політики від 2003 року, що передбачає членство в ЄС і НАТО.


У свою чергу, Симоненко заявив, що КПУ послідовно виступає проти членства в НАТО і він не має наміру підписувати документ, який містить цю тезу. Він запропонував вже в листопаді провести референдум про членство в НАТО й ЄЕП.


Однак, ця пропозиція викликала заперечення в голови Верховної Ради Олександра Мороза, який відмітив , що проведення такого референдуму викликає розкол в країні.


Лідер БЮТ Юлія Тимошенко заявляє, що цілком погоджується з положеннями проекту універсала у всіх частинах, включаючи НАТО, однак підкреслює, що спроба об’єднати два контраверсійних табори у відношенні до Альянсу є безперспективною. Вона також підкреслила, що спроби зберегти антикризову коаліцію в остаточному підсумку призведуть до виникнення двох центрів управління в державі - прем’єр-міністр із більшістю в парламенті, який до осені може стати конституційним, і другий центр - президент, а в остаточному підсумку може бути реалізований варіант перетворення України в парламентську республіку.


Лідер фракції "Наша Україна",  Роман Безсмертний, запропонував  дописати тезу про те, що питання вступу до НАТО вирішується за підсумками загальноукраїнського референдуму.


Колишній президент України Леонід Кравчук запропонував компромісне формулювання, у якому б вилучалося  згадування про НАТО.


При цьому Кравчук сказав, що його особиста позиція полягає в тому, що проголошення державного нейтралітету зняло б багато питань по цій проблемі. Він зазначив, що цій темі могло б бути присвячене окреме обговорення в рамках "круглого столу".


Віктор Ющенко у відповідь на цю пропозицію підкреслив, що "позаблоковий статус не виключає, а зобов’язує мати національну концепцію оборонної політики і політики безпеки". Президент зазначив, що законом про основи зовнішньої політики від 2003 року вона орієнтована на євроатлантичну інтеграцію.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект