НОВИНИ

30.06.2022 | Столтенберг пояснив особливості нової структури сил НАТО
Джерело - УКРІНФОРМ

Нова структура сил НАТО, погоджена у Мадриді лідерами країн НАТО, передбачає створення військових спроможностей чисельністю 300 тисяч військовослужбовців, більшість яких перебуватимуть у місцях постійної дислокації у певних ступенях готовності до розгортання.

Про це на пресконференції у Мадриді заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, передає Укрінформ.

«Ми погодили сьогодні нову структуру сил Альянсу, умови й принципи, за яких союзники мають надати свої сили для цієї нової моделі. Це буде комбінація сил. Частина з них уже була розгорнута, особливо у східній частині Альянсу, де ми вже маємо понад 40 тисяч військових під прямим командуванням НАТО. При цьому більшість цих сил будуть розміщуватися у місцях постійного базування. Вони будуть організовані таким чином, щоб відповідати вимогам операцій та оборонного планування НАТО та були доступними для командувачів НАТО», - сказав Столтенберг.


Він зауважив, що більшість цих сил перебуватимуть у готовності до розгортання, причому ступені її будуть різнитися. Зокрема, війська першої хвилі мають бути готовими до застосування протягом 10 днів, другої хвилі - до 30 днів. Разом чисельність таких сил буде становити 300 тисяч особового складу. Союзники погодилися вийти на цей рівень до наступного року.


Керівник НАТО наголосив, що при цьому в Балтійських країнах залишатимуться бойові групи передового базування, кількісний склад яких буде дещо скорочено.

Всі сили НАТО, що перебуватимуть у готовності до застосування, будуть приписані до певних територій, де мають бути готовими до дій.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект