НОВИНИ

31.07.2022 | рф контрабандою вивозить золото з Судану, щоб підтримувати війну в Україні
Джерело - CNN

Про це йдеться у розслідуванні CNN.

За кілька днів після повномасштабного вторгнення рф в Україну з Судану вилетів російський вантажний літак. У документах літака було зазначено, що він завантажений печивом.

"Судан експортує печиво рідко, або взагалі ніколи", – зазначили у CNN.


Як розповіли розслідувачам джерела, у вантажному відсіку літака знаходилися різнокольорові коробки з печивом, під якими стояли дерев'яні ящики із майже тонною золота.

Колишні та нинішні офіційні особи США повідомили CNN, що росія активно підтримала військовий переворот у Судані у 2021 році, внаслідок якого було повалено перехідний цивільний уряд.

"Ми давно знаємо, що росія експлуатує природні ресурси Судану, – сказав CNN один із колишніх американських чиновників, знайомих із цим питанням. – Щоб зберегти доступ до цих ресурсів, росія заохочувала військовий переворот".


Забезпечує цю "послугу за послугу" між Москвою та військовою хунтою Судану російський олігарх, засновник ПВК Вагнера євген пригожин. Компанія пригожина Meroe Gold у Судані видобуває золото, постачає зброю та навчає армію країни та воєнізовані формування, з'ясувала CNN.

Операції з вивезення золота здійснювалися військовими літаками через Сирію, пише CNN. Літаки прибували з сирійського портового міста Латакія, де росія має велику авіабазу. Суданські правоохоронні органи перехопили щонайменше 16 таких рейсів минулого року. У деяких випадках золото перевозилося в коробках, де згори для маскування лежало печиво.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект