НОВИНИ

03.08.2006 | Куба після Фіделя Кастро
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

 Після операції на кишечнику комуністичний лідер Куби Фідель Кастро оголосив про передачу президентських повноважень на час хвороби своєму братові Раулю.  З поглядами на майбутнє Куби в розмові з Радіо Свобода поділився колишній керівник бюро Державного департаменту США з міжамериканських питань Стівен Джонсон.






Cuba_Prezident_support

- 13 серпня кубинському лідеру Фіделю Кастро, що правив острівною державою з 1959 року, виповниться 80 років. Що може змінитися на Кубі за правління його на кілька років молодшого брата Рауля Кастро?



- Рауль Кастро був складовою тоталітарного експерименту Фіделя Кастро на острові протягом майже п’ятдесяти років. Отож, як учасник формування кубинської держави, він зацікавлений в тому, щоб вона залишалася незміною. Однак, відомо, що в одному питанні Рауль відходить від цієї схеми. Він схильний сприйняти китайські уроки в економіці, запровадити деякі аспекти капіталізму і поволі дещо модернізувати економіку. Однак, цю ідею, постійно придушував його брат Фідель.


- Отож чи Рауль Кастро поспішатиме з перетвореннями в кубинській економіці?


- Рауль знає, що він повинен зберігати контроль над процесом перемін. Адже, давши вільну руку, він міг би втратити контроль над урядом.


- Чи під керівництвом Рауля Кастро можна очікувати, що громадяни здобудуть більше прав?


- Я гадаю, що народ почне проявляти більше свою волю ніж це було в минулому... і це з огляду на те, що Рауль - це не харизматична людина. Він не спроможний переконувати людей своїми виступами. Це ймовірно стане проблемою для влади, яка втрачатиме підтримку і помітно відчутним можуть стати заклики до демократичних перемін на острові.


- Три тижні тому президентська комісія США закликала президента Джорджа Буша виділити додаткових 80 мільйонів доларів на допомогу неурядовим організаціям, які сприяють демократичним перетворенням на Кубі. Чи президент обмежиться лише такими ініціативами після Кастро?


- На мою думку, Сполучені Штати передусім будуть готові повідомити нову владу про основні кроки поліпшення відносин між американським та новим кубинським урядом... Досі заяви лунали про те, що, мовляв, до нормалізації може дійти лише після відходу братів Кастро. На мою думку, з метою нормалізації відносин, адміністрація повинна сформулювати поступовий підхід.


- Рауль Кастро усього кілька років молодший від Фіделя, і не виключено, що його перебування при владі закінчиться через кілька років. Хто може стати наступником братів Кастро?


- Згадуються імена кількох генералів. Однак, ймовірнішим є те, що генерали, після Рауля управлятимуть країною колективно, тобто керуватимуть за зразком хунти.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект